Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žáci žďárské ZUŠ tvoří pro radost klientů žďárské charity

/
/
/
664 ZobrazeníOblastní charita Žďár nad Sázavou ve spolupráci se Základní uměleckou školou Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou zahájila ve druhé polovině dubna dva společné projekty. Jejich smyslem je tvorba obrázků či pohlednic, které terénní pracovníci žďárské Charity po skončení nouzového stavu předají vytištěné svým klientům, především seniorům, lidem s vážným onemocněním nebo zdravotním postižením.

Obrázky, které postupně tvořili mladí výtvarníci ze tříd učitelky Hany Šikulové, jsou postupně umísťovány na webové stránky.

„Některé děti píší, že mají doma mnoho práce s učením. Přesto si najdou čas a posílají velké množství obrázků. Zvláště tento domácí úkol s obrázky pro charitu většinu chytil za srdíčko. Často se přidávají i sourozenci, kteří do výtvarného oboru nechodí. Máme z této spolupráce velikou radost,“ uvedla Hana Šikulová, vyučující výtvarného oboru.

Současně se do spolupráce zapojují i děti z literárně dramatického oboru. Jejich vyučující Jana Mifková a Ivana Klimešová přišly s nápadem tvorby psaných pohlednic a následné distribuce mezi seniory prostřednictvím pracovníků charity.

„Obě dvě moc rády píšeme klasické dopisy a pohlednice. Když se objevila celonárodní aktivita, napadlo nás, že bychom se rády se svými žáky a studenty také zapojily. Takto dává naše tvorba a práce s dětmi a dospívajícími nový rozměr i smysl. Chtěly jsme se zapojit, ale tady v regionu, proto jsme oslovily pro spolupráci Domov klidného stáří a charitu. Pevně věříme, že toto je potřebná podpora seniorů. Když pro ně s dětmi vystupujeme, vždy takový počin přinese spoustu oboustranné radosti. Věříme, že pohlednice také,” řekla Jana Mifková, vyučující literárně-dramatického oboru.

Na rozvoz obrázků i pohlednic se pracovníci žďárské charity velmi těší. „Protože v současné době pracujeme v režimu zvýšených hygienických opatření, rozhodli jsme se, že obrázky předáme našim pacientům a klientům v nejbližší možné době, tedy předpokládáme během měsíce května. Už teď se těšíme na rozjasněné tváře těch, kteří tráví většinu času doma, mnohdy odříznuti od běžné civilizace a s omezenými návštěvami ze strany rodiny,“ sdělila Barbora Hadrous, vedoucí Domácí hospicové péče a vrchní sestra Domácí zdravotní péče. Pracovnice obou zmíněných zařízení společně s Osobní asistencí a Charitní pečovatelskou službou poskytují potřebnou péči v domácnostech i nadále.

  • Facebook
  • Twitter