Vědci z pěti kontinentů v pelhřimovském muzeu rekordů
Muzeum rekordů navštívila neobvyklá mezinárodní výprava. V rámci doprovodného programu odborného setkání 57th Heyrovský Discussion, pořádaného Heyrovského ústavem Akademie věd ČR, zavítalo do Pelhřimova 44 molekulárních elektrochemiků z pěti světadílů.
Své zástupce vyslaly Evropa, Asie, Afrika, Amerika i Austrálie. Muzeum rekordů se tak symbolicky stalo místem setkání rekordního počtu světových molekulárních elektrochemiků pod jednou střechou. „Velmi si vážíme toho, že si organizátoři za cíl své exkurze vybrali právě naše expozice. Účastníkům jsme doporučili také návštěvu ojedinělého Malého muzea bible. Každý z návštěvníků si z Muzea rekordů odvezl nejen nevšední zážitky, ale také pamětní list připomínající tuto výjimečnou návštěvu,“ uvedl Josef Vaněk z Muzea rekordů a kuriozit.
Více informací: www.muzeumrekordu.cz