Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Milionová škoda po požáru v kostele sv. Jakuba Staršího v Chotěboři

/
/
/
1611 ZobrazeníČtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci na sobotu 3. srpna u požáru v kostele sv. Jakuba Staršího v Chotěboři. Při požáru se nikdo nezranil. Hořela zpovědnice a jeden z oltářů.

K požáru vyjeli profesionální hasiči v sobotu krátce po půlnoci. Na msítě zasahovali profesionální hasiči z Chotěboře s dobrovolnými hasiči z Chotěboře, Libice nad Doubravou a Ždírce nad Doubravou.

„Hořící zpovědnici a jeden z oltářů se hasičům podařilo uhasit po pár minutách intenzivního hašení. V celém kostele hasiči následně provedli průzkum. Při požáru došlo k silnému zakouření kostela a poškození výmalby.

Proč začalo v kostele hořet nadále zjišťujeme. Během sobotního dopoledne se na místo události vrátí zpět vyšetřovatelé hasičů, kteří budou společně s přizvanými odborníky intenzivně pátrat po příčině vzniku požáru,“ přiblížila první informace o požáru Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter