Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pět jednotek hasičů likvidovalo požár pole u Želetavy, tři jednotky u Panské Lhoty na Jihlavsku

/
/
/
752 ZobrazeníStrniště a pšeničné pole hořelo v pátek 2. srpna v podvečer u Želetavy na Třebíčsku, na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Škodu odhadli hasiči předběžně na dvacet tisíc korun. K dalšímu požáru došlo u Panské Lhoty na Jihlavsku.

Po šesté hodině večer vyjeli na místo požáru profesionální hasiči z Moravských Budějovic společně s dobrovolnými hasiči z Moravských Budějovic, Lesonic, Želetavy a Staré Říše. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

„Plameny zasáhly plochu přibližně 100 x 200 metrů. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. V 19.02 byl požár úplně uhašen a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.
Hasiči svým zásahem uchránili majetek za sto tisíc korun. Požár zapříčinila jiskra od kamínku, který se dostal do sklízecího ústrojí zemědělského stroje,“ popsal zásah Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Požár pšeničného pole u Želetavy likvidovalo pět jednotek hasičů, foto: HZS Kraje Vysočina

Strniště a sláma hořelo v pátek také u Panské Lhoty na Jihlavsku, kde zasahovaly okolo druhé hodiny odpoledne tři jednotky hasičů.

„K požáru vyjeli ve 13.43 profesionální hasiči z Jihlavy společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Brtnice a Kněžice.
Hasičům se podařilo požár uhasit během pár minut. Majitel pole si následně zajistil oborání. V 14.32 hasiči požár zcela zlikvidovali a jednotky se vrátily zpět na své základny,“ dodala tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter