Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mateřské centrum Rolnička vyrazilo s dětmi hledat Ježíška

/
/
/
622 ZobrazeníDo Vánoc zbývá pouhých čtrnáct dní a všichni se už jistě připravují na Štědrý večer. Jenomže copak mohou být nějaké Vánoce bez Ježíška? Jistěže nemohou, a tak se ho děti z Rolničky vydaly hledat do kostela svatého Václava ve Světlé nad Sázavou.

V 17.00 se před vchodem do kostela sešlo skoro třicet zájemců o tuhle zajímavou výpravu. Čtrnáct dětí dostalo lucerničku, aby na to bylo pořádně vidět. A úkol byl jasný, po kostele se poschovávalo celkem osmnáct postaviček a děti je měly všechny najít a zkusit i říct, o koho se jedná. A samozřejmě se cestou dívat i po Ježíškovi. Na jednom rohu byl schovaný pastýř, kousek od něho velbloud a přes uličku vykukovali tři králové. Kdo byl hodně pozorný, našel i plačícího andílka.
„Ten andílek je roztomilý. Vlastně patří víc k Velikonocům, kdy Ježíše
Krista ukládali do hrobu,“ vysvětluje farář Pavel Jäger. Celé hledání dětem a rodičům zpříjemňovala hudbou a zpěvem Květa a Stanislav Müllfaitovi.
Po prozkoumání celého kostela si zavolal farář děti k sobě a poprosil všechny, ať zhasnou svoje světýlka. Poté zapálil dvě svíčky na adventním věnci a zacinkáním utišil i hudbu. „Tak podařilo se vám najít toho Ježíška?“ začal se vyptávat dětí, které odpovídaly, že ne. „Najít jste ho ani nemohli, protože je u maminky v bříšku a ještě tam dva týdnu bude,“ dodal farář na vysvětlenou a zároveň dětem připomněl, že i ony byly dlouho u maminky. „To bylo nejblíže, kdy jste té své mamince byly, zkuste se tedy obejmout a pevně přitisknout k sobě a vzpomenout si, jaké to bylo,“ poprosil všechny Pavel Jäger.
A protože některé děti byly smutné, že toho Ježíška nikdo nemohl najít, poprosila Marie Mašková, jestli by tedy nebylo možné se přijít po Vánocích podívat. A tak tedy Rolnička znovu vyrazí do kostela a to 5. ledna a snad už se to hledaní podaří.

  • Facebook
  • Twitter