Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na třebíčské radnici najdete galerii představitelů města

/
/
/
752 ZobrazeníOd pondělí 9. prosince je v prvním patře radnice na Karlově náměstí v Třebíči instalovaná galerie představitelů města, tedy starostů i předsedů národního výboru od roku 1850 až dodnes.

„Galerie starostů přináší přehled vedoucích osobností třebíčské radnice, počínaje prvním voleným starostou Martinem Hasskem, přes předsedy národního výboru a porevoluční starosty až po současnost. V čele města zatím ani jednou nestála žena, dosud vedlo Třebíč celkem 32 mužů,“ popsal galerii starosta města Pavel Pacal.

Nejdéle zastával svoji funkci Jan František Kubeš 24 let. V letech 1945 až 1989 nebyl představitelem města starosta, ale předseda Místního nebo Městského národního výboru. Galerii nechalo zpracovat město, ve spolupráci s archivářkou Státního okresního archivu v Třebíči Jitkou Padrnosovou.

Výzva:

Do galerie se zatím nepodařilo sehnat fotografie dvou představitelů města. Jaroslava Joury, který byl předsedou MNV v letech 1951 až 1957 a Miroslava Sedláčka, předsedy MěNV v letech 1976 až 1981. Radnice prosí potomky a rodiny a veřejnost, aby zapátrali ve svých archivech. Pokud mají fotografii výše zmíněných zástupců města, prosí o její zapůjčení k naskenování a zveřejnění v galerii.

  • Facebook
  • Twitter