Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Knihovny Vysočiny se otevřely, světelské knihovnice vítají čtenáře v rouškách

/
/
/
649 ZobrazeníOd pondělí 27. dubna znovu zahájily knihovny na Vysočině provoz, stejně tomu bylo i v knihovně ve Světlé nad Sázavou. Jako první mohli čtenáři navštívit dětské oddělení, kde je za pultem přivítala knihovnice schovaná za štítem z 3D tiskárny, v gumových rukavicích a roušce. Stejně chránění musejí přicházet i zájemci o knihy.

Bez roušky je vstup do knihovny zakázán. I zde platí dodržování dvoumetrových rozestupů a používání dezinfekce rukou, která je zde připravena k použití.
O den později pak zahájila knihovna ostrý provoz i v oddělení pro dospělé. Že je o čtení v době karantény velký zájem, dokazuje i vysoká návštěvnost. Za celý den přišlo kolem 120 návštěvníků. „Já jsem se už bála že v karanténě nebudu mít co číst, jsem moc ráda, že je otevřeno,“ pochvaluje si možnost výměny knížek přečtených za nové jedna z pravidelných návštěvnic knihovny. Pro vrácení knížek platí jasné pravidlo, knihy se vracejí u předem připraveného stolu a odtud putují rovnou do takové knižní karantény, kde si počkají na dalšího čtenáře minimálně 72 hodin. Pokud někdo ze čtenářů nutně potřebuje knihu která je právě uložená, tak musí zažádat o její rezervaci. Pokud někomu během doby, kdy byla knihovna uzavřena vypršela výpůjční doba, nemusí se bát žádné pokuty. Všechny výpůjčky jsou automaticky prodlouženy. Knihovnu mohou čtenáři navštívit každý všední den kromě pátku v dětském oddělení v pondělí a ve středu od 12.30 do 17.00, v oddělení pro dospělé v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 17.00 a v hudebním oddělení ve středu od 12.30 do 17.00.

  • Facebook
  • Twitter