Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jak na svatební líčení pod rouškou prozradí Anna Beránková

/
/
/
1106 ZobrazeníPrvní svatební obřady po delší pauze už proběhly, někdo to stihl před karanténou, jiní si řekli ano pod rouškou v deseti lidech a ti ostatní čekali do poslední chvíle, jestli to zrušit, nebo alespoň přesunout. Každopádně léto je tu, svatby jsou povolené pro více lidí a obřadní síně se začínají znovu plnit.

Samozřejmě, že každá nevěsta chce být ve svůj svatební den tou nejkrásnější ženou na světě. A od toho tu jsou profesionálové, kteří se postarají, aby tomu tak bylo. Kadeřnice nachystá účes, nevěsta se převlékne do nádherných šatů a pak přijde na řadu líčení. A od toho je tu Anna Beránková z Havlíčkova Brodu, která bere svůj kouzelný kufřík a vyráží za další nervózní nevěstou, aby z ní udělala princeznu a aby ani slzičky štěstí její make-up nedokázaly rozmazat. 

Aničko, kdy ses vlastně rozhodla, že začneš líčit nevěsty?
Ono to vlastně přišlo úplně samo. Už jako malá jsem tajně zkoušela líčidla z maminčiny kosmetické taštičky, v pubertě si za kapesné kupovala první šminky a zkoušela. Nejdřív na sobě, potom na kamarádkách a přirozeně se stalo, že když se jedna kamarádka chystala na maturitní ples, oslovila mě, abych se postarala o její make-up. Bylo to vůbec první líčení „na ostro“, ale tehdy mi vypomohly tutoriály na YouTube a zkušenosti, které jsem za těch pár let nabrala. A pak už to šlo samo – další kamarádka, kamarádka kamarádky, známá známé… A právě tehdy mě napadlo, že by bylo fajn se do toho trochu obout. Udělala jsem si několik odborných kurzů a začala naplno.

Pamatuješ si ještě, jak dopadla tvá první svatba? Byla si víc nervózní než nevěsta?
Samozřejmě! Byla to totiž svatba mé blízké kamarádky. Nikdy dřív se nelíčila, takže netušila, jak bude výsledek vypadat a vlastně ani nevěděla, co od toho očekávat. Nikdy nezapomenu na její pohled do zrcadla, kdy sama sebe uviděla tak jako ještě nikdy a rozsvítily se jí oči. A nervózní jsem byla úplně stejně, jako kdykoliv jindy potom. Je totiž obrovská zodpovědnost nalíčit nevěstu na den, který musí být ve všem perfektní a to včetně líčení. Vždy jsem vděčná za důvěru, kterou mi klientky dají a za možnost být součástí jejich svatebního dne.

Předpokládám, že přijíždíš za nevěstou jako jedna z prvních, kolik času zabere takový jeden make-up?
Samotné líčení v den svatby nám zabere zhruba hodinu. Snažím se totiž, aby make-up vydržel vše – pot, slzy, polibky, déšť, únavu… Zkouška svatebního líčení je ale trochu odlišná. Vyhrazuji si na ni alespoň dvě hodiny, abychom měly dost času s nevěstou v klidu probrat styl líčení, vybrat barvy, ujasnit si, co si přeje, co si nepřeje a poté vše přizpůsobit tak, aby nevěsta byla s výsledkem spokojená. Na zkoušce tedy hlavně zkoušíme, v čem se klientky cítí dobře, aby den D pro nás už byl klidný a my věděly, v čem se nevěsta cítí nejlépe a co jí nejvíce sluší.

Bývá to vždy jen běžná rutina, nebo si nevěsty vymýšlejí i nějaké nemožné speciality?
Já mám na nevěsty štěstí. J Vždy je žádám o to, aby si připravily obrázky líčení, které se jim líbí, a poté je upravíme klientkám na míru. Občas se ale stane, že si nevěsta připraví fotku z internetu, která má přes všechny retuše a filtry k realitě daleko a chce to samé. Bohužel se potom diví, jak to, že jim to nesluší jako modelkám z fotky, a tak začínáme nanovo. Takových dam mám ovšem mezi klientkami málo, většina z nich si nechá ráda poradit. Ráda líčím klientky tak, aby byl make-up nadčasový, svěží a hlavně aby podtrhl to, co je na ženách krásné.

Jaké nejnáročnější líčení si zažila?
Nejnáročnější bylo asi úplně poslední líčení. Dělala jsem make-up hned na dvou svatbách v jeden den, přejížděla přes kus Vysočiny a kromě dvou krásných nevěst jsem líčila i devět dalších svatebčanek.

Mohou tě zájemkyně oslovit i na běžné líčení?
Jasně! Je jenom na klientkách, kdy chtějí být ještě krásnější než obvykle. Už nezáleží na tom, jestli je tou příležitostí tak velká událost, jako svatba, maturitní ples anebo „jen“ rande, oslava, focení či třeba rozlučka se svobodou.

  • Facebook
  • Twitter