Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dar Kapky Naděje a firmy Cara Plasma, s. r. o., pro jihlavskou nemocnici

/
/
/
632 ZobrazeníNovorozenecké oddělení jihlavské nemocnice dostalo tři nové fototerapeutické lampy. Oficiálně je přijeli předat zástupci nadačního fondu Kapka Naděje a firmy Cara Plasma, s. r. o., s jejíž pomocí bylo možné tyto přístroje zakoupit. LED lampy s modrým světlem slouží pro léčbu novorozenecké žloutenky.

„Moc děkujeme za lampy, které patří k nejlepším ve své kategorii. Používají technologii Hi Power LED. Pomohou jak fyziologickým, tak patologickým novorozencům. Novorozenecká žloutenka je častým onemocněním těch nejmenších pacientů, takže nové vybavení velmi vítáme,“ říká primář dětského oddělení Martin Zimen.
V jihlavské nemocnici se ročně narodí kolem 1300 dětí. Pro letošní rok je to zatím 950 miminek. Novorozenecká žloutenka se obvykle projevuje druhý nebo třetí den po narození.

Fototerapeutická lampa


Novorozenecká žloutenka je způsobena zvýšenou koncentrací bilirubinu v krvi. Bilirubin vzniká při rozpadu červených krvinek, pak se rozpadají a z kostní dřeně jsou průběžně vyplavovány krvinky nové. Žloutenka se léčí právě fototerapií, kdy je miminko umístěno pod lampu, které vysílá světlo o určité vlnové délce. Toto modré světlo rozkládá bilirubin v kůži na produkty, které jsou vylučovány močí. Tím se zvýší jeho vyloučené množství z těla.
Jihlavská nemocnice tak získala nové přístroje pro novorozence v hodnotě 250 tisíc korun. Nadační fond Kapka Naděje dodal jihlavské nemocnici v březnu také dodávku stovky kusů respirátorů FFP2 v hodnotě 24 tisíc korun.

  • Facebook
  • Twitter