Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Individuální prohlídky infocentra Dukovany a Dalešice

/
/
/
795 ZobrazeníInfocentra Skupiny ČEZ v letních měsících zažila invazi návštěvníků. Do všech infocenter ČEZ v České republice dorazilo za atraktivním prožitím prázdninových dní více než 110 tisíc lidí.

Na vysoké návštěvnosti se podílela i infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice, o jejichž prohlídku byl nečekaně vysoký zájem až do posledních prázdninových dnů. Obě infocentra o prázdninách navštívilo 12 888 Prohlídky jsou možné i nyní, a to nejlépe po předchozím objednání.

Uzavření infocentra od března do poloviny července přineslo výrazný pokles návštěvnosti. Po jeho znovuotevření byl však od prvních dnů o prohlídky velký zájem. Za vysokým zájmem návštěvníků stojí také skutečnost, že lidé dávali místo dovolené v zahraničí přednost domácímu českému prostředí. Prohlídky v infocentrech probíhají i nadále za dodržování ochranných opatření, kterými je používání ochrany dýchacích cest a desinfekce rukou.

K vysoké návštěvnosti jaderné elektrárny přispělo také Letní autokino pod chladicími věžemi, které energetici provozovali pro příznivce letních filmových projekcí u příležitosti oslav 35. výročí od zahájení provozu prvního výrobního bloku elektrárny. Ještě větší zájem o návštěvu infocentra i letního autokina zaznamenali kolegové v Temelíně, kam o prázdninách zavítalo 26 194 návštěvníků.

„Infocentrum nabízí našim návštěvníkům bezplatné 90minutové prohlídky s odborným výkladem průvodců, během kterých v kinosále shlédnou film o výrobě elektřiny a navštíví barevnou ulice se šesti zastaveními věnovanými tématu přirozené radiace, modelu bloku, modelu reaktoru v životní velikosti 1:1 nebo způsobům zpracování radioaktivních odpadů“, říká Dana Janovská, průvodkyně dukovanského infocentra.

Od prázdnin je pro návštěvníky elektrárny rozšířená možnost dobíjení elektromobilů o dobíjení elektrokol, které si návštěvníci mohou v průběhu prohlídky zdarma dobít a poté pokračovat v jejich jízdě, třeba na novou jadernou vinici, která se stala novým turisticky vyhledávaným místem v okolí elektrárny.

ČEZ měl o letošních prázdninách pro dětské návštěvníky připravenou soutěž o plyšové enery Joulinku nebo Watíka, která stále pokračuje. Pro jejich získání stačí navštívit dvě infocentra Skupiny ČEZ. Při návštěvě prvního obdrží každý malý návštěvník hrací kartu s razítkem, soutěžní otázkou a kódem, který musí najít v expozici při prohlídce. Ve druhém infocentru pak po prohlídce vymění tuto vyplněnou kartu za plyšáka. Watík i Joulinka jsou u dětí velmi oblíbené postavičky.
Více informací zde.

Na prohlídky je vhodné se předem objednat, a to buď prostřednictvím online rezervačního systému na www.cez.cz/dukovany nebo telefonicky na čísle 561 105 519. Prohlídky začínají vždy v 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00.

  • Facebook
  • Twitter