Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtvrťáci z Dobrnic porazili v celostátní jazykové soutěži středoškoláky

/
/
/
1321 ZobrazeníŽáci čtvrtého ročníku ze ZŠ a MŠ Dobrnice na Havlíčkobrodsku se stali vítězi celonárodní soutěže v učení cizích jazyků. Během koronakrize se naučili téměř dva tisíce anglických slovíček.

Soutěž odstartovala na českých základních a středních školách v březnu tohoto roku, a po okresních a krajských kolech poznala celkové vítěze na konci května. Žáci soutěžili ve všech cizích jazycích a výhradně online, nástup koronakrize proto její průběh nijak neovlivnil. Kritériem hodnocení byla usilovnost žáků v učení se nové slovní zásoby. Čtvrťáci z Dobrnic zvítězili v konkurenci více než 25 000 žáků z celé České republiky a ve finále porazili starší žáky i středoškoláky.

Soutěž Jarní WocaBee šampionát se na českých školách uskutečnila poprvé. Celkové se do ní zapojilo 25 323 žáků z celé České republiky. Šampionát se uskutečnil ve webové aplikaci WocaBee, která již druhý školní rok pomáhá žákům a učitelům s učením cizích jazyků na školách.
Aplikace funguje jednoduše – učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček a frází, které se mají žáci naučit a doma procvičovat. Za procvičování slovíček získávají body, tzv. WocaPoints – čím víc procvičují, tím víc bodů získají. V soutěži tak vítězily třídy, které v jednotlivých kolech soutěže získaly nejvyšší průměrný počet WocaPoints na žáka.

Žáci čtvrtého ročníku ze ZŠ a MŠ dobrnice pod vedením své učitelky Růženy Pavelkové dosáhli ve finále denní průměr 1337 bodů. To pro každého žáka znamenalo více než 600 správných odpovědí při procvičování denně. Základní škola v Dobrnicích patřila k nejmenším v soutěží, malí čtvrťáci ale svojí usilovností překonali starších, a dokonce i středoškoláky. V průběhu soutěže si procvičili rekordní počet nových slovíček – neuvěřitelných 1946 a ve finále se učení jazyka věnovali 2 až 3 hodiny denně. Náročné období uzavření škol tak využili skutečně efektivně- na učení cizího jazyka, což v budoucnu určitě využijí.

„Aplikace WocaBee se pro nás stala výborným pomocníkem při distanční výuce. Jsem přesvědčena, že aplikaci si oblíbili i mí žáci, o čemž svědčí i jejich vítězství v celostátní soutěži. V průběhu soutěže se žáci neustále zlepšovali a ve finálovém kole už věnovali učení cizího jazyka i dvě až tři hodiny denně, což u desetiletých dětí považuji za obdivuhodné. Během této doby jsem zaznamenala u svých žáků viditelné pokroky v osvojováni cizího jazyka toto zlepšení se mi potvrdilo i po návratu do školy. Chtěla bych u svých čtvrťáků vyzdvihnout jejich píli, pracovitost a houževnatost. Jsem velice ráda, že jsou mými žáky,“ hodnotila výsledky svých žáku v soutěži Růžena Pavelková.

Autorem aplikace WocaBee, která se na školách v celé České republice i v zahraničí používá již druhý školní rok, je mladý programátor Michal Ošvát. Aplikaci vyvinul ve spolupráci s pedagogy přímo na školách a hned po jejím uvedení si získala přízeň žáků i samotných učitelů. Během koronakrize poskytl autor aplikaci školám zdarma v rámci bezplatné pomoci žákům a učitelům.

Co je aplikace WocaBee?
Jedná se o inovativní aplikaci, která výrazně pomáhá studentům s učením se slovíček jakéhokoliv cizího jazyka. Funguje online a na každém zařízení: počítač, tablet, mobil (není potřeba ji instalovat). WocaBee pracuje s každým žákem individuálně a používá při tom tzv. umělou inteligenci. Zjednodušeně řečeno: všímá si, kde dělá žák chyby a problémové slovíčka s ním následně procvičí víckrát. Aplikace dokáže slovíčka i hlasitě přečíst, takže žáci se snadněji naučí správnou výslovnost.
Za dva školní roky vyzkoušelo aplikaci WocaBee už 300 000 žáků a učitelů z České republiky i z dalších zemí. Aplikace od nich získala hodnocení pět z pěti hvězdiček a výborné reference. Těším se, že snaha o vítězství v šampionátu byla pro všechny velkou motivací. Vítězové v soutěži jsou však všichni usilovní žáci, kteří si aplikací v průběhu uplynulého náročného období zlepšili slovní zásobu a znalosti cizího jazyka, hodnotí soutěž Michal Ošvát.

  • Facebook
  • Twitter