Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chřipková epidemie na Vysočině: skoro 9 tisíc nakažených a zavřené nemocnice

/
/
/
1201 ZobrazeníVysočinu – jako téměř každý rok – zasáhla chřipková epidemie. V kraji aktuálně na sto tisíc obyvatel připadá 1732 nemocných. Počet nakažených navíc od začátku roku stoupá. Většina nemocnic kvůli tomu zakázala návštěvy. Nejméně jeden člověk v kraji kvůli komplikacím chřipky zemřel, šest dalších je ve vážném stavu v nemocnici.

Nakažených minulý týden přibylo ve všech pěti okresech Vysočiny. Nejvíc jich aktuálně je na Žďársku a Pelhřimovsku – a to těsně přes 2000 na sto tisíc obyvatel. Ze Žďárska taky je jediný člověk, který na chřipku v kraji zemřel, i šest lidí, kteří kvůli ní jsou teď v nemocnici.

Na Havlíčkobrodsku a Třebíčsku připadá na sto tisíc lidí přes 1600 nemocných. Na Jihlavsku pak na sto tisíc lidí připadá přes 1400 osob s akutními respiračními onemocněními.

Nakažených v celém kraji přibývá od začátku roku. Mezitýdenní nárůst nemocných se zpravidla pohyboval kolem dvaceti procent. Minulý týden ale na Vysočině počet nemocných stoupl o sedm procent. Kdy začne chřipková epidemie ustupovat, zatím podle hygieniků není možné odhadnout.

Kvůli vysokému počtu nemocných vyhlásili hygienici v kraji mimořádná opatření. Zakázali návštěvy ve víc než 20 zařízeních. Jsou mezi nimi nemocnice v Havlíčkově Brodě, Třebíči, Pelhřimově či Novém Městě na Moravě, dále pak například domy pro seniory nebo různé léčebny. Všude zákaz platí do odvolání.

Kvůli vysokému počtu nemocných dětí taky zůstane do středy zavřená jihlavská mateřská škola Jamné.

Chřipková epidemie zasáhla na začátku roku celé Česko. V zemi aktuálně je 1757 nemocných na sto tisíc obyvatel. Kvůli komplikacím chřipky letos zemřelo přes 30 lidí.

Vývoj počtu nemocných na Vysočině od začátku roku 2019 (odhad):

 

  1. týden: 4500, 2. týden: 5300 (nárůst o 18,3 procenta), 3. týden: 5800 (+ 9,3 procenta), 4. týden: 6800 (+ 18,3 procenta), 5. týden: 8200 (+ 20,3 procenta), 6. týden: 8800 (+6,9 procenta)
  • Facebook
  • Twitter