Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zimní workshop Scola Telcz se zaměří v Telči na jezuitskou zahradu

/
/
/
803 ZobrazeníO víkendu zahájí v Telči své aktivity multidisciplinární škola s názvem Scola Telcz. Zimní workshop, který bude probíhat 22. až 27. února, se tentokrát zaměří na zahradní prostor bývalé jezuitské koleje, který dnes náleží k objektu Univerzitního centra Telč Masarykovy univerzity a objektu stavební fakulty Českého vysokého učení technického v samotném centru Telče.

Program se bude opět skládat z přednášek odborníků, ukázek terénní práce, a především ze samostatné práce týmů poskládaných ze studentů různých oborů zúčastněných univerzit. Tyto týmy se zaměří nejen na historii, ale zejména na vypracování návrhů nové podoby a využití společného zahradního prostoru uvedených objektů. Zimní workshop bude završen ve středu 27. února odpoledne veřejnými prezentacemi zpracovaných návrhů jednotlivých týmů, které proběhnou přímo v zahradě, a srdečně je na ně zvána i široká veřejnost. Aktuální informace budou k dispozici na stránkách www.scola-telcz.net a u městského informačního centra.

Scola Telcz je multidisciplinární škola šesti vzdělávacích a výzkumných institucí – Masarykovy univerzity, Dunajské univerzity v Kremži, Českého vysokého učení technického v Praze, Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Národního památkového ústavu a Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR – zabývajících se problematikou uchování kulturního dědictví a památkovou péčí. Záměrem školy je rozvíjení ucelených konceptů podložených reálnými potřebami obyvatel, státní správy a samosprávy, a to na příkladech řešení úprav konkrétních objektů, urbanistických projektů či požadavků na změny stávající situace. Výuka probíhá v reálných podmínkách historického města Telče už od roku 2017.

  • Facebook
  • Twitter