Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárský tenorista Jakub Pustina vystoupil v Moskvě

/
/
/
1276 ZobrazeníZa přítomnosti velvyslanců Polska, Česka, Maďarska a Slovenska proběhl v Moskvě koncert mezinárodní spolupráce Visegradké 4, na kterém vystoupil rodák ze Žďáru nad Sázavou, tenorista Jakub Pustina. V moskevské premiéře uvedl cyklus Cigánských melodií Antonína Dvořáka.

Jakuba Pustinu doprovázel Ženský symfonický orchestru pod vedením ruské dirigentky Ksenie Zharko. A koncert proběhl v sále moskevské konzervatoře, která je považována za nejprestižnější koncertní sál v Moskvě.
„Publikum v Moskvě bylo úžasné. Po přednesení cyklu písní sál vybuchl ovacemi, které neustávaly, a tak jsem ještě nakonec přidával známou italskou píseň Luigiho Denzy: Funiculi! Funicula!“ uvádí Jakub Pustina a dodává: „Je vždy velice těžké, když na jeviště jdete nejenom jako umělec za sebe, ale máte prezentovat svoji zem. Je to zavazující krok a jsem rád, že se to v Moskvě povedlo.“

  • Facebook
  • Twitter