Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďár se zapojí do iniciativy Milada 70: Zavražděna komunisty

/
/
/
1084 ZobrazeníV sobotu 27. června uběhne 70 let od vykonstruovaného procesu a popravy doktorky Milady Horákové. K výročí justiční vraždy vnikla iniciativa Milada 70: Zavražděna komunisty a město Žďár nad Sázavou se k této aktivitě symbolicky připojuje.

Od pátku 26. června do neděle 28. června bude na budově Městského úřadu Žďár nad Sázavou vyvěšen černý prapor jako připomínka osudu Milady Horákové. „Jsem rád, že se jsme s radními shodli na připojení se k této iniciativě. Jsme lidé, kteří hájí principy svobody a demokracie a tímto symbolickým gestem chceme upozornit na rostoucí moc komunistů v této zemi a na to, že se strana nezbavila charakteru zločinecké organizace. Tento hrůzostrašný moment dějin si je třeba připomínat i jako příběh statečnosti a odvahy v boji proti nesvobodě a totalitnímu režimu,“ komentuje starosta Martin Mrkos.
Kromě Žďáru se zapojuje například i Právnická fakulta Univerzity Karlovy, kde Milada Horáková studovala, Národní muzeum a řada dalších měst, např. Hlavní město Praha nebo Pardubice.

Více informací o iniciativně najdete na webu dekomunizace.cz/milada70/ nebo facebookové události Milada 70: Zavražděna komunisty.

  • Facebook
  • Twitter