Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zakončení novoměstského Roku divadel

/
/
/
741 ZobrazeníV letošním roce si připomněla novoměstská veřejnost počátky českého ochotnického divadla, kdy v roce 1860 sehrála kočovní společnost ve městě první české divadlo. Při příležitosti vydalo Horácké muzeum v Novém Městě publikaci autorů Jiřího Janíčka a Víta Křesadla Historie ochotnického divadla v Novém Městě na Moravě a okolí.

„Kniha dokumentuje ochotnickou činnost dvaceti novoměstských a mnoha dalších spolků v příměstských částech od roku 1860 do současnosti. Publikace byla představena veřejnosti 7. prosince v Horáckém muzeu, kde ji slavnostně pokřtil starosta města Michal Šmarda.
V kulturním programu vystoupil divadelní spolek Ochotníci z Novoměstska, který v krátkých ukázkách z osmi divadel charakterizujících jednotlivé části historického období úspěšně přiblížil obecenstvu obsah publikace,“ uvedl Jiří Janíček, jeden z autorů knihy.
Počátkem prosince také vyvrcholila výstava Svět za oponou. Ochotníci z Novoměstska v současné době nacvičují veselohru, kterou by chtěli uvést na jaře příštího roku.

  • Facebook
  • Twitter