Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zajímavý nápad na vydání knihy

/
/
/
679 ZobrazeníHavlíčkobrodská spisovatelka Markéta Hejkalová byla letos v lednu a v únoru na dvouměsíčním literárním stipendiu ve Vídni. Ve vlaku z Vídně do Lince vznikl první náčrt povídky s názvem Hejkal se nesmí bát. Tuto povídku přečetla Markéta Hejkalová v Krajské knihovně (KKV) v Havlíčkově Brodě na dětském oddělení při akci Čítárnička ve čtvrtek 2. května. Povídka se pak stala podnětem k vyhlášení výtvarné soutěže o nejlepší ilustrace, kterou uspořádalo dětské oddělení krajské knihovny.

Eva Jelinková z KKV hodnotí kresby.
Eva Jelinková z KKV hodnotí kresby.

„Soutěž byla určena pro jednotlivce i kolektivy do patnácti let. Povídku bylo možno si vyzvednout v knihovně nebo stáhnout z webu knihovny. Děti nosily své výtvory do 1. července, kdy byla uzávěrka soutěže, k nám na dětské oddělení. Celkem jsme obdrželi 187 výtvarných prací,“ uvedla pracovnice dětského oddělení krajské knihovny.

V úterý 23. července zaměstnanci knihovny a spisovatelka Markéta Hejkalová hodnotili výtvarné práce dětí. Kdo bude mezi vítězi? To se dozvíme na vernisáži vystavených prací ve čtvrtek 3. října. V tento den dojde také ke křtu knihy, kterou vydává Krajská knihovna Vysočiny.

  • Facebook
  • Twitter