Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Návštěvníci Sázavafestu podpořili zdravotně znevýhodněné z Domova Háj

/
/
/
854 ZobrazeníNávštěvníci Sázavafestu měli i v letošním roce možnost podpořit zdravotně znevýhodněné z Domova Háj, který v současné době prochází procesem transformace, a dvanáct jeho klientů již žije v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou. Zaměstnanci s klienty připravili pro zájemce kreativní dílnu, ve které si mohly především děti, vytvořit svůj originální batůžek nebo tašku, v neděli navíc namalovat balónek.

Dále měli návštěvníci festivalu možnost prohlédnout si, a případně zakoupit, výrobky klientů, a také dozvědět se o činnosti organizace. O tvorbu v kreativní dílně byl po celé tři dny zájem, přišli děti nejen školou povinné, ale opakovaně i studenti, kteří ocenili i praktičnost batůžku „Mám si na tři dny kam dát věci, a malování mě baví, je to výborný nápad,“ uvedl jeden z nich.

Klienti domova připravovali za podpory pracovníků nejen materiál na kreativní dílny, ale dostali od ředitelky festivalu Andrey Zdarsové, která je v pondělí před zahájením festivalu i osobně v komunitním bydlení navštívila, pozvání na festival. Z bohatého programu si individuálně vybrali devět koncertů, na kterých nejen poslouchali, ale někteří si i zazpívali a zatancovali. „Jsem moc rád, že jsme mohli jít, dlouho jsem se těšil na koncert skupiny Kryštof, která si mi už hodně líbila loni, a bylo to opět super – zpívali jsme, tancovali, a protože mám nový telefon, tak jsem si je letos i vyfotil,“ uvedl Mirek, který už přes rok žije v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou. „A jsem rád, že jsme se mohli i letos vyfotit s moderátory Sázavafestu Helou Dvořákovou a Jirkou Doležalem. Na setkání s Helou se těším i za dva měsíce na plese našeho domova, který bude moderovat,“ dodal Mirek. „Mně se líbila i skupina Jelen ve čtvrtek, jsem také moc ráda, že jsme mohli jít – užila jsem si skvělé tři dny,“ doplnila ho Šárka.

  • Facebook
  • Twitter