Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zachraň hospodu, vyzývají pivovary zákazníky na Vysočině

/
/
/
874 ZobrazeníDrtivá většina hospod a restaurací na Vysočině je už druhý měsíc kvůli aktuálním opatřením uzavřená a otevře až v polovině května. Majitelé hospod tak přemýšlejí, jak přežít další týdny, a u mnoha z nich stále hrozí, že po skončení současných opatření znovu neotevřou.

Český svaz pivovarů a sladoven proto ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery přišel s iniciativou Zachraň hospodu, díky které mohou lidé přímo podpořit své oblíbené hospody a restaurace.
Iniciativa odstartovala začátkem dubna a k dnešnímu dni se do ní zapojilo více než 2 300 podniků, z toho více než 70 na Vysočině. Celková výše příspěvků přesáhla 7,5 milionů korun, podpořených podniků po celé České republice je aktuálně 1 200. To je ale pořád málo, protože jenom v kraji Vysočina působí, dle údajů společnosti Data Servis – informace, více než 1 000 hospod a restaurací a 85 % z nich je stále zavřených a nemají žádný příjem. Bez další pomoci státu, případně podpory svých hostů další týdny nepřežijí.
„Máme největší hospodu v Třebíči, za normálního provozu velmi úspěšnou. Tuto iniciativu vítám, protože upozorňuje na problém, se kterým se hospody v současnosti potýkají,” říká Elvi Zykollari z restaurace Black House Třebíč. „Protože máme velkou zahrádku, pevně doufám, že ji budeme moci už v půlce května otevřít.“
Zapojit se může každý, je to velmi jednoduché. Na webu www.zachranhospodu.cz si vyberete svojí oblíbenou hospodu či restauraci, zvolíte hodnotu poukazu a zaplatíte přes platební bránu přímo na webu. Platba probíhá prostřednictvím internetového platebního tlačítka Platba z účtu od České spořitelny, které funguje na bázi multibankingu. Klient internetového bankovnictví nemusí při placení vyplňovat údaje o kartě a složitě hledat v seznamu konkrétní platební tlačítko své banky. Poukaz pak dostanete emailem a uplatníte ho v daném podniku, jakmile hospody a restaurace znovu otevřou.
„Hospody i restaurace jsou zavřené už druhý měsíc a částečně se otevřou až v polovině května. To znamená, že většina provozoven bude tři měsíce bez jakýchkoliv příjmů a řada z nich bude nucena bez další pomoci zavřít,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. „Česká hospoda je přitom součástí naší kultury a také tradičně důležitým centrem společenského života. Proto je velmi důležité ji v této době podpořit, abychom se až mimořádná opatření skončí měli vůbec kam vracet.“
Iniciativu Zachraň hospodu podporují Český svaz pivovarů a sladoven společně s pivovary Bernard, Budějovický Budvar, Pivovar Antoš, Pivovary Staropramen, Plzeňský Prazdroj, Primátor, Starobrno a Svijany. Dalšími partnery jsou Becherovka, Bohemia Hop, Česká spořitelna, Dotykačka, Edenred, Jack Daniel‘s, Kofola, Makro, Mattoni 1873, Stock Plzeň-Božkov a Storyous.

  • Facebook
  • Twitter