Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nájezdovou rampu pro klienty Petrklíče podpořili lidé pohybem v aplikaci Nadace ČEZ

/
/
/
940 ZobrazeníDíky nasbíraným bodům v aplikaci EPP – Pomáhej Pohybem podpořila Nadace ČEZ projekt Centra sociálních služeb Petrklíč částkou 46 100 korun. Cílem projektu byl nákup nájezdové rampy do auta pro imobilní klienty Petrklíče. Potřebný počet bodů se podařilo nasbírat jen za necelý týden a klienti se aktuálně těší, až novou rampu vyzkouší.

Zdravotně postiženým a seniorům, kteří navštěvují denní stacionář Petrklíč při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, komplikovala život chybějící nájezdová rampa do svozového automobilu. „V poslední době se nám zvýšil počet imobilních uživatelů, kteří ani za asistence pracovníků nezvládají nastoupit do automobilu běžným způsobem. Proto je musíme i s vozíkem naložit do auta. Jednomu ze dvou vozidel, které vlastníme, však chyběla mechanická rampa, což znamenalo problém v přepravě většího počtu osob upoutaných na vozík. S žádostí o pomoc jsme se obrátili na Nadaci ČEZ,“ vysvětluje vedoucí stacionáře Petrklíč Miroslav Sklenář. Nákup nové nájezdové rampy nadace zařadila mezi projekty aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Jde o nástroj, který zaznamenává pohyb při sportovních aktivitách, jako je například běh nebo jízda na kole. Za vynaloženou aktivitu získávají lidé body, které mohou přidělit některému z nabízených projektů.

„Díky lidem, kteří se do pomoci zapojili a podpořili nás svým pohybem, se podařilo potřebný počet bodů nasbírat v rekordním čase. Projekt se v aplikaci objevil v pondělí 2. března a už v pátek 6. Března jsme cílovou hranici bodů pokořili,“ s potěšením konstatovala Ivana Tomanová, sociální pracovnice denního stacionáře Petrklíč. Body pro Petrklíč sbírala také extrémní triatlonistka Broďačka Sandra Kocúrková, která si v uplynulém roce připsala řadu sportovních úspěchů. Zvítězila například v nejtěžším extrémním triatlonu v Evropě Grizzlyman a obsadila úžasné páté místo na Norseman Mistrovství světa v extrémním triatlonu v Norsku.

Na pořízení nájezdové rampy potřebovalo Centrum sociálních služeb Petrklíč získat 62 100 korun. Část peněz, konkrétně 16 000 korun, věnovala na tento projekt Nadace JUST, zbylou část nasbírali uživatelé aplikace EPP v podobě bodů, které Nadace ČEZ přeměnila na částku 46 100 korun. Montáž mechanické rampy provedla katovická firma Invacar koncem března. V tu dobu byl ale denní stacionář kvůli vládním opatřením v souvislosti s onemocněním Covid-19 uzavřen. „Klienti bohužel zatím neměli možnost novou rampu vyzkoušet, otestovali jsme ji tedy alespoň v rámci pracovního kolektivu. Moc se těšíme, až stacionář znovu otevře dveře klientům a ti rampu naplno využijí,“ svěřila Ivana Tomanová s tím, že díky druhé rampě budou pracovníci stacionáře schopni vozit více imobilních uživatelů, kteří sociální službu potřebují a chtějí ji využívat.

  • Facebook
  • Twitter