Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Za týden rozdala radnice v Třebíči 2 600 roušek nejohroženějším

/
/
/
824 ZobrazeníRadnice v Třebíči už od minulého týdne shání látkové roušky. Tento týden rozdala 2 600 roušek, zejména lidem, kteří jsou koronavirem nejvíce ohroženi, tedy seniorům.

„Roušky město kupuje od třebíčské firmy Altreva, od Vrátek i dalších třebíčských menších společností. Nosí nám je pro lidi i jednotlivci, ženy, které šijí po večerech, dobrovolníci. Dnes nám 300 roušek pro potřebné přinesli také vietnamští občané z Třebíče a já chci všem moc poděkovat. Za to, jak stojíme při sobě, jak si dokážeme v těžkých časech pomoci,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

Z hygienického a bezpečnostního hlediska nemůže radnice roušky vydávat potřebným v určeném čase na jednom místě. Po městě proto chodí preventisté, kteří roušky rozdávají těm, kteří je nemají a nemohou sehnat.

„V tomto týdnu jsme rozdali 2.600 roušek, které se nám podařilo sehnat. Máme další nasmlouvané a v rozdávání budeme pokračovat i v příštím týdnu,“ doplnil Pavel Pacal.

„Od středy jsme pokryli potřeby Domovů pro seniory, vybavili jsme některé prodejny a provozovny, rozvážíme seniorům, kteří nemají rodinu, nemají možnost roušku sehnat a obrací se na nás,“ upřesnil místostarosta Miloš Hrůza.

V možnostech města bohužel není roušky distribuovat do schránek. S firmami se město dohodlo na dodání určitého počtu roušek, který zdaleka nedosahuje počtu všech obyvatel města a spravedlivě je tedy rozdělit mezi všechny občany nelze.

  • Facebook
  • Twitter