Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ubývá cestujících, dopravci omezují spoje, Jihlava ruší noční dopravu

/
/
/
1033 ZobrazeníV návaznosti na protiepidemická opatření české vlády ubylo ve veřejné dopravě cestujících, a proto dopravci dočasně ruší nebo omezují některé vlakové spoje a autobusové linky. Krajská Jihlava kvůli nouzovému stavu ruší trolejbusy N, ale prodlouží intervaly na linkách A, B a C.

„Omezení na železnici připravujeme ve spolupráci s dopravcem, případně se zástupci sousedních krajů a dojde k nim pravděpodobně už v průběhu příštího týdne, víkendový provoz na vybraných autobusových linkách dopravce Arriva bude spuštěn od 21. března,“ uvedl Pavel Bartoš z krajského oddělení dopravní obslužnosti.

České dráhy od 20. března omezí provoz prvních vybraných dálkových linek a následně dojde k redukci linky R9 Praha – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno. Přesný termín ministerstvo dopravy nesdělilo, vše je závislé na provozních možnostech dopravce České dráhy, a. s. „Snížení objednávky Ministerstva dopravy ČR bude mít za následek omezení navazujících regionálních vlakových spojů, na podobě jízdního řádu aktuálně s Českými drahami pracujeme. Prioritou pro nás nadále zůstává zajistit dojížďku do zaměstnání, k lékaři nebo na nezbytné nákupy,“ doplňuje Pavel Bartoš. Současně došlo také k odřeknutí turistických/sezonních linek z 10. dubna na 30. května.

Z provozních důvodů bude dopravce Arriva zajišťující přepravu osob v severní části Vysočiny jezdit na vybraných spojích ve víkendovém režimu už od soboty 21. března. Očekává se, že další omezení u ostatních dopravců mohou ještě následovat v průběhu nadcházejících týdnů.

Aktuality a veškeré změny ve Veřejné dopravě Vysočiny

Dopravní podnik města Jihlavy ruší noční spoje
Od pondělí 23. března až do odvolání zavádí Dopravní podnik v Jihlavě změny jízdných řádů. Trolejbusy na linkách A, B a C budou jezdit v letním prázdninovém režimu.
Omezení se týká pouze pracovních dnů, kdy se základní interval mezi jednotlivými spoji prodlužuje z 12 na 15 minut. Současně také dochází k dočasnému zrušení noční linky N, která je nyní naprosto minimálně využívána. Nové jízdní řády jsou již nyní k zobrazení a tisku v sekci Změny jízdních řádů na webu dopravního podniku a případně jsou k zakoupení na středisku předprodeje na Masarykově náměstí č. 1, kde je provozní doba zatím nezměněna – každý pracovní den 7.15 až 17.00.

  • Facebook
  • Twitter