Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vyprodaný Ostrov v Havlíčkově Brodě hostil rockové legendy Uriah Heep

/
/
/
2162 ZobrazeníRockoví fanoušci, kam až oko dohlédne, každý s připravenou vstupenkou na beznadějně vyprodaný koncert britské rockové legendy Uriah Heep. Většina z nich si přišla hlavně zavzpomínat na své mládí, kdy tato muzika rozproudila nejednu zábavu a zněla z každého.

Padesát let uplynulo od doby, kdy tato kapela poprvé vystoupila na pódium a poslední lednový den roku 2020 přijela zahrát na Vysočinu do Havlíčkova Brodu.
Na všech třech koncertech v České Republice doplnila Uriáše kapela Bastard. I Havlíčkův Brod ocenil velkým potleskem tyto předskokany, kteří vědí jak rozproudit vyprodaný sál. Havířovští hard & heavy rockeři v čele s Pavlem Škarpou představili také nové album s názvem Druhá Müza, které se také na koncertě dočkalo slavnostního křtu. A kdo jiný by měl být tím nejpovolanějším než samotný ředitel kulturního domu Antonín Axman, který usiloval o koncert Uriah Heep dlouhé tři roky, než se vše podařilo.

To hlavní, kvůli čemu se před pódiem tlačilo bezmála 1400 fanoušků tvrdé muziky, začalo v 21.20. Na scénu nastoupila sestava kytarista Micka Boxe, zpěvák a hlavně veliký showman Bernie Shaw, klávesista Phil Lanzon, baskytarista Davey Rimmer a v neposlední řadě bubeník Russell Gilbrook.

Fanoušci si večer poslechli výběr toho nejlepšího, co Uriah Heep mají ve svém repertoáru. Zazněli písně z nového alba Living The Dream (2018) ale také nechyběla léty ověřená klasika Lady in Black z alba Salisbury (1971), kterou si zazpíval s Bernie Shawem celý Ostrov, nebo Sweet Loraine z alba The Magician’s Birthday (1972) a Stealin’ z alba Sweet Freedom (1973).
Skupina se se svými fanoušky rozloučila legendárná Easy Livin´z alba Demons and Wizards (1972).
Zpěvák Bernie Shaw nezapřel, že jeho manželka pochází z Moravy a po celý večer se na publikum obracel s českými frázemi. Milovník českého piva (jiné prý nepije) tak musel být nadšen, když v polovině koncertu přišel na pódium Antonín Axman a všem členům kapely předal krabici (jak symbolické ve vztahu ke jménu zakladatele kapely Micka Boxe) havlíčkobrodského piva Rebel.
Z Havlíčkova Brodu zamíří kapela do Ostravy, kde její česko-moravské miniturné skončí.

Douška na závěr: Jeden z diváků po koncertu konstatoval:  „Tak o tohle nás minulý režim připravil. Měli jsme je vidět v době jejich největší slávy, před čtyřiceti lety!“

  • Facebook
  • Twitter