Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Voňavé koblížky, veselá hudba a spousta masek. Světlou prošel masopustní průvod

/
/
/
1439 ZobrazeníMasopustní průvody na Vysočině si získávají čím dál větší oblibu. Mezi ty tradiční patří také průvod masek ve Světlé nad Sázavou. Jako každý rok se i letos začínalo před základní školou v Komenského ulici.

Tady mají totiž děti a jejich učitelé pomyslnou startovní čáru. První v průvodu vychází vždy muzikanti, kteří celou dobu vyhrávají na povel hlavní masky. V těsném závěsu vykračuje maska kobyly a novomanželé. Celý průvod poté dorazil za pomoci městské policie až před radnici, kde masky přivítal místostarosta Josef Hnik společně s tajemníkem Jiřím Moučkou. Poté pan místostarosta povolil maskám veselení, ale pouze pokud u toho nebudou lumpačit.
K tanci a dobré náladě si mohli přítomní zakousnout domácí pomazánku, klobásky nebo smažené koblížky. Kdo se potřeboval zahřát, dostal teplý čaj a pokud ho potřeboval někdo „vylepšit“, tak se musel stavit za červenou karkulkou. Její košík plný dobrot skrýval kromě bábovky i něco dobrého pro dospělé. Že je masopust oblíbenou akcí na Světelsku, dokazují i návštěvníci, kteří chodí pravidelně každý rok. „Masopust patří k našim oblíbeným akcím a letos musím pochválit koblihy, dětem moc chutnaly,“ dodává s úsměvem Helča Čermáková ze Světlé.
Závěr masopustního veselí opět skončil špatně pro kobylu, ale protože se jedná o veselou akci a hlavně pro děti, tak i kobyla nakonec domů odcházela po svých.

  • Facebook
  • Twitter