Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V rybníku Drátovec na Havlíčkobrodsku objevili válečnou munici

/
/
/
632 ZobrazeníV pátek 13. března odpoledne oznámil nálezce policistům integrovaného operačního střediska na lince tísňového volání, že při čištění dna rybníka Drátovec nedaleko Havlíčkova Brodu objevil podezřelý předmět připomínající munici.

„Policista muže poučil, aby s předmětem nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Na místo policisté přivolali policejního pyrotechnika českobudějovické expozitury.
Na dně vypuštěného rybníka byla nalezena německá protipancéřová střela nazývaná panzerschreck z období druhé světové války. Munici pyrotechnik zajistil a odvezl k dalšímu opatření,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Dva případy také na Žďársku

Další dva případy nálezu munice řešili v pátek 13. března policisté také na Žďársku. „Před třetí hodinou odpoledne volal na operační středisko na linku tísňového volání o nálezce ohledně podezřelého předmětu připomínajícího munici v katastru Jam. O hodinu později byli policisté přivoláni k Bobrůvce, kde byl podezřelý předmět nalezen na břehu částečně vypuštěného rybníka.
V obou případech policista oznamovatele poučil, aby s předmětem nikdo nemanipuloval, na místa byla vyslána policejní hlídka a pyrotechnik. Policisté prostor zajistili proti vstupu nepovolaných osob. Pyrotechnik v obou případech označil munici za nebezpečnou a bylo nutné ji zlikvidovat na místě. Jednalo se o dělostřelecký granát z období druhé světové války. Policejní pyrotechnik munici na bezpečném místě zlikvidoval,“ dodala policejní mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter