Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V sobotu zasedal Krizový štáb Kraje Vysočina

/
/
/
7751 ZobrazeníV sobotu 14. března se na pokyn hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka sešel Krizový štáb Kraje Vysočina, který projednal připravenost k řešení mimořádné situace. Na Vysočině jsou v současnosti potvrzeny dva případy nákazy COVID-19.

„Během víkendu bude rozdělena první dodávka respirátorů pro Kraj Vysočina. Distribučním místem je centrální sklad dodaných ochranných pomůcek v Nemocnici Jihlava. Dodané položky z první dílčí státní dodávky jsou určeny pro nemocnice a pracovníky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, která zatím jako jediná v Kraji Vysočina zajišťuje odběr vzorků pro testování na novou chřipku.
O víkendu dorazila na Vysočinu první dodávka nákupu centrálně realizovaného státem 1700 kusů respirátorů FFP3 a 548 ks FFP2, žádné další druhy ochranných pomůcek stát zatím nerozděluje. Logistiku distribuce řídí Kraj Vysočina. Pracoviště praktiků, specialistů i dalších budou postupně uspokojována z dalších dodávek. Dodávky ochranných pomůcek budou opakovány každý týden,“ uvedla Jitka Svatošová, tisková mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Pět krajských nemocnic, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Třebíč, Nemocnice Nové Město na Moravě a Nemocnice Pelhřimov kvůli uvolnění kapacit omezilo neakutní plánované operační výkony. „O neodkladnosti rozhodne vždy ošetřující lékař. Budou omezeny zbytné ambulantní výkony, doporučení je odkládat plánované ambulantní kontroly, omezen bude volný pohyb po areálech nemocnic tam, kde je to možné, zvýšená pozornost bude věnována hygieně a dezinfekci čekáren a chodeb.
Od úterý k současné jedné odběrové výjezdové sanitce, která vyjíždí z Jihlavy, přibude pro Vysočinu druhý odběrový tým, který bude sestaven na výjezdovém stanovišti záchranky v Havlíčkově Brodě,“ dodala tisková mluvčí.

Na úterním jednání projednají krajští zastupitelé návrh na uvolnění dvaceti milionů korun na nákup nezbytných ochranných prostředků a pomůcek pro sociálních i zdravotní služby, dezinfekční prostředky a další nezbytné věci pro řešení COVID-19. Finanční prostředky budou převedeny na položku krizového řízení.

Kraj Vysočina preventivně objednává respirátory, ústenky, ochranné brýle, které by měly dorazit v následujících dnech.

„Složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina kontrolují 24 hodin denně dodržování vládních opatření. Do sobotní šestnácté hodiny byla podle slov ředitele Krajského ředitelství Policie kraje Vysočina Miloše Trojánka provedena kompletní kontrola všech povinně uzavřených zařízení. Bez jakýchkoli problémů a s maximální ochotou provozovatelů byla uzavřena a zkontrolována všechna velká obchodní centra. Kraj Vysočina se už dnes obrátí na vedení Věznice Světlá nad Sázavou o požádá o pomoc s výrobou provizorních roušek,“ uzavřela Jitka Svatošová.

  • Facebook
  • Twitter