Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V jihlavských ulicích bude po setmění lépe vidět

/
/
/
749 ZobrazeníDíky novému veřejnému osvětlení se zlepší viditelnost na několika dalších místech v Jihlavě. Nová svítidla už jsou například v Rantířovské ulici a další přibudou v Sokolovské nebo Pávovské ulici.

V Rantířovské ulici je nové veřejné osvětlení postaveno v úseku dlouhém 650 metrů od čerpací stanice ONO po Lipovou ulici. „V dané lokalitě bylo pouze staré osvětlení chodníku. Silnice nebyla osvětlena vůbec. Díky nasvícení silnice jsme mohli osvětlit i tamní přechod pro chodce,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

V ulici je postaveno 28 nových trakčních sloupů, na kterých je osvětlení namontováno. „Trakční sloupy byly zvoleny kvůli možnému budoucímu rozvoji trolejbusové dopravy v dané oblasti,“ vysvětlil Petr Ryška. Celkové náklady akce byly 4, 1 milionů korun bez DPH.

Město navíc pravidelně investuje také do výměn dosluhujících lamp na starších sloupech veřejného osvětlení. Zdroje světla tak průběžně vyměňuje za úspornější LED lampy s lepší svítivostí. „Začali jsme s tím před zhruba pěti lety na Havlíčkově, Okružní, Jiráskově nebo Tolstého ulici,“ uvedl Karel Trojan z odboru dopravy jihlavského magistrátu.

Nová světla díky trolejbusům
Díky rozvoji trolejbusové dopravy se nových světel dočkají také lidé v Sokolovské a Pávovské ulici. Osazování nových svítidel s technologií LED zde bude probíhat postupně, podle toho, jak bude postupovat stavba trolejbusové tratě. První svítidla by tak mohla být osazena na jaře 2022, hotovo by pak mělo být na konci léta 2022. Náklady jsou vyčísleny na zhruba 15,7 milionů korun bez DPH.

Další nové veřejné osvětlení plánuje vedení Jihlavy ve Znojemské, Brtnické, Kosovské, Seifertově, U Hřbitova, Pražské a Průmyslové ulici. Místa byla vybrána po dohodě se správcem a provozovatelem veřejného osvětlení. „Jsou to místa, kde je větší pohyb lidí nebo kde už končí životnost svítidel,“ dodal náměstek primátorky Petr Ryška s tím, že hotovo by mělo být do konce srpna příštího roku.

Výměna svítidel proběhne v rámci programu EFEKT a předpokládaná cena je 2,8 milionů korun bez DPH.

  • Facebook
  • Twitter