Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Světla lampionů rozzářila Park Budoucnost v Havlíčkově Brodě

/
/
/
395 ZobrazeníV sobotu 13. listopadu se po dlouhé covidové pauze opět uskutečnil v Parku Budoucnost Svatomartinský lampionový průvod, který pořádalo Mateřské centrum Zvoneček. Začátek celé akce byl v 17 hodin, ale už půl hodinu předem se parkem mihotalo několik desítek dětí s lampiony a nejrůznějšími blikátky a světýlky.

Na úvod se všichni účastníci dozvěděli díky divadelnímu představení v provedení žáků ze ZUŠ J. V. Stamice pod vedením Marie Domkářové o životě svatého Martina, a dokonce i to, proč se jí takzvaná svatomartinská husa. Poté už nic nebránilo, aby se průvod dětí a rodičů vydal hledat svatého Martina na koni. Světýlek bylo tolik, že průvod rozsvítil celý okruh kolem rybníčku Hastrmana. Svatý Martin se svým koněm nakonec všechny dovedl zpět na prostranství před AZ centrem Havlíčkův Brod, kde se mohli zájemci nechat s koněm a jeho jezdcem vyfotit. Bylo připravené také občerstvení v podobě svatomartinských rohlíčků upečených v mateřském centru Zvoneček. Tentokrát byla připravení i bezlepková varianta. Akci podpořilo Město Havlíčkův Brod, DejsiBio, AveKave v Parku, cukrárna Jane, Raciolka, Kavárna Petrkov.

  • Facebook
  • Twitter