Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě začala stavba cyklostezky Pávov – Střítež

/
/
/
395 ZobrazeníV Jihlavě začíná se stavbou nové cyklostezky Pávov–Střítež. Jejím cílem je zajistit bezpečnou jízdu cyklistům, kteří míří za prací do průmyslových zón. Stezka bude dlouhá 1,2 km a hotová by měla být do června příštího roku.

Cyklostezka začne v místě obratiště pod nově vybudovanou lávkou na cyklotrase Jihlava–Pávov a skončí za dálničním mostem, kde se napojí na stávající trasu vedoucí po lesních cestách. „Vybudováním nové cyklostezky propojíme ulici 5. května a silnici III. třídy, díky čemuž vznikne významné dopravní spojení, které umožní bezpečný pohyb cyklistů dojíždějících za prací do Pávova a Stříteže,“ vysvětlil smysl stavby Miroslav Voda z odboru rozvoje města.

Povrch stezky bude asfaltový, jen v místě křížení s inženýrskými sítěmi bude rozebíratelný povrch, v tomto případě zámková dlažba. Na trase cyklostezky budou tři propustky, železobetonový most nad Zlatým potokem o délce 5,5 metru a jedna odpočívka s lavičkami.

Kvůli ochraně cyklistů před rázovou vlnou způsobenou projíždějícími vlaky je pod mostem mezi cyklostezkou a železniční tratí navržena betonová stěna vysoká 2,5 metru a dlouhá 84 metrů.

Cena cyklostezky je vyčíslena na téměř 49, 4 milionů korun bez DPH. Výstavba bude podpořena dotací z Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 v předpokládané výši zhruba 40 milionů korun.

  • Facebook
  • Twitter