Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nezaměstnanost na Vysočině klesla na 2,8 %, dosáhla úroveň Prahy

/
/
/
179 ZobrazeníV dubnu letošního roku dosáhl počet uchazečů o zaměstnání evidovaných na Vysočině 2,8 %. Vysočina je tak krajem s nejnižším podílem nezaměstnaných osob v Česku stejně jako dlouhodobě vedoucí Praha. V současnosti je v regionu hlášených 8 269 volných pracovních míst a práci hledá 10 113 zájemců.

„Zaměstnanost v našem kraji pokračuje v pozitivním trendu poklesu nezaměstnanosti po vrcholu v zimních měsících. Všechny okresy jsou na tom lépe než činí celorepublikový průměr. Pokles nezaměstnanosti je dán pokračujícím nástupem sezónních prací zejména v zemědělství a ve stavebnictví a tím, že lidé opět zahájili živosti přerušené na zimu. Daří se nám také neustále zvyšovat počet uchazečů o zaměstnání, pro které dokáže Úřad práce najít nové pracovní místo,“ pochvaluje si ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce v Jihlavě Lenka Nováková.

Webové stránky www.jsemvkurzu.cz nabízí stovky rekvalifikací a kurzů dostupných pro každého, včetně matek na rodičovské dovolené, kterým může další vzdělávání výrazně pomoci s návratem na pracovní trh.

Druhou květnovou neděli se tradičně slaví Svátek matek, tedy den, kdy vzdáváme hold maminkám a mateřství vůbec. „Ze strany žen se nejedná v rámci mateřství o lehký úkol, protože po ukončení rodičovské dovolené musí skloubit péči o rodinu s pracovními povinnostmi. Sama to znám, mám dvě malé děti. Proto je důležité, aby matky s malými dětmi měly přístup k podpoře a možnostem, které jim v nemalém rozsahu a se svými relevantními programy a službami nabízí i Úřad práce. Například v rámci Národních individuálních projektů při zařazení do projektů Nová etapa nebo Záruky pro mladé, které spolufinancuje Evropská unie, mohou být tyto ženy zařazeny do odpovídající rekvalifikace nebo do řady různých poradenství, popřípadě mohou být umístěny na vhodné dotované společensky účelné pracovní místo. Úřad práce se také snaží maminkám usnadňovat vstup a udržení se na trhu práce v případě, že se nemohou nechat z různých důvodů zaměstnat na plný pracovní úvazek,“, říká ředitelka Lenka Nováková.

Úřad práce samozřejmě poskytuje rodičovský příspěvek pro matky s malými dětmi, kdy dávka je vyplácena až do tří let věku dítěte nebo do vyčerpání celkové částky 350 000 Kč. Ředitelka Nováková přitom upozorňuje, že výše uvedený výčet je jen část celého portfolia služeb, které Úřad práce maminkám nabízí.

  • Facebook
  • Twitter