Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dětem převzaly ceny za výtvarná a literární díla na téma Bezpečná doprava budoucnosti

/
/
/
188 ZobrazeníPolicisté z krajského ředitelství policie na Vysočině ocenili nejlepší práce dětí, které se zapojily do výtvarné a literární soutěže vyhlášené v rámci projektu Markétina dopravní výchova. V letošním roce tvořily na téma Bezpečná doprava budoucnosti.

Soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích. „V první kategorii výtvarné soutěže byli žáci mateřských škol, druhá kategorie výtvarné soutěže patřila žákům prvního stupně základních škol
a odpovídajícího stupně gymnázií, třetí kategorie výtvarné soutěže se zúčastnily děti navštěvující druhý stupeň základních škol a odpovídajícího stupně gymnázií a poslední literární kategorie byla určena všem žákům základních škol a odpovídajících stupňů gymnázií. Do soutěže se zapojilo třináct škol z celé Vysočiny. Děti celkem zaslaly 172 krásných výkresů, výtvarných prací a literárních děl, ze kterých bylo velmi těžké vybrat ty nejlepší. Z každé kategorie poté policisté z oddělení tisku a prevence pečlivě vybrali tři nejzdařilejší díla. Díla následně postoupí do republikového kola, které se uskuteční v půli června v Praze,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vondra.

Děti tvořily práce na téma Bezpečná doprava budoucnosti

Nejlepší výtvarné dílo v kategorii žáků mateřských škol vytvořila žákyně Mateřské školy z Okříšek. V kategorii žáků prvního stupně základních škol obsadil první místo ve výtvarné soutěži
žák Základní školy Okříšky. Ve třetí kategorii výtvarné soutěže žáků druhého stupně základních škol obsadila první místo žákyně Biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou. Ve čtvrté kategorii literární soutěže obsadila první místo žákyně Základní školy TGM z Bystřice nad Pernštejnem. Nejúspěšnějšími školami, jejichž žáci obsadili nejvíce výherních pozic, se staly Základní škola Lavičky a Základní škola TGM Bystřice nad Pernštejnem, které obsadily shodně hned tři vítězné pozice napříč kategoriemi.

  • Facebook
  • Twitter