Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě je 235 domácností v bytové nouzi

/
/
/
520 ZobrazeníV Jihlavě proběhl registrační týden v rámci projektu Bydlení především: Testování konceptu Housing First v Jihlavě. Na přelomu listopadu a prosince výzkumníci mapovali bytovou nouzi na území města. Závažná bytová nouze byla potvrzena u 234 domácností. Město má pro tyto případy připraveno 12 bytů.

Losováním bylo rozhodnuto, že bude ubytováno 11 rodin a dva jednotlivci, kteří budou sdílet jednu domácnost.

„Jsem ráda, že nyní víme přesná čísla. Na jednu stranu nám výzkum potvrzuje, že Jihlava nemá s rodinami v bytové nouzi větší problém, než ostatní města. Na druhou stranu víme, že se můžeme zabývat ve velké části i prevencí. Nyní musíme počkat, až se ukáže, jak to funguje v praxi, a já věřím, že se to osvědčí, že bude pocit bezpečí v Jihlavě zase o něco intenzivnější,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Mezi skupiny obyvatel nejohroženější bytovou nouzí patří rodiny s nezletilými dětmi, jichž bylo sečteno 79. V době průzkumu se v bytové nouzi nacházelo celkově 258 dětí, z toho 77 dětí do tří let věku. Bylo rovněž sečteno 54 seniorů, kteří představují další z mimořádně ohrožených skupin. Celkově bylo sečteno 469 dospělých.

„Městské byty budou domácnostem nabídnuty k pronájmu od ledna příštího roku. Potřebnou podporu se zabydlováním jim poskytnou pracovníci Oblastní charity Jihlava,“ doplnil uvolněný radní pro sociální oblast Daniel Škarka.

  • Facebook
  • Twitter