Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté zadrželi všechny pachatele vloupání na Třebíčsku

/
/
/
492 ZobrazeníVe čtvrtek 12. prosince došlo k vloupání do vnitřních prostor volně stojící garáže u objektu hájenky na Třebíčsku. Při útěku pachatelů z místa činu a jejich následném úniku osobním vozem Ford Focus stříbrné barvy došlo ke střelbě. Při střelbě nebyl nikdo zraněn.

Policisté ve čtvrtek krátce před půl třetí vyjeli k vloupání do garáže na Třebíčsku, kam vnikli tři neznámí pachatelé po odstranění visacího zámku petlice na vstupních vratech. „Zevnitř odcizili kompresor a různé nářadí. Zloděje na místě bezprostředně po krádeži přistihl majitel a pachatelé se dali na útěk. Nasedli do odstaveného osobního vozu Ford Focus stříbrné barvy a z místa ujížděli. Majitel je začal pronásledovat ve svém osobním voze. Pachatelé při útěku použili střelbu z blíže nezjištěné střelné zbraně a do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté okamžitě po oznámení informovali všechny policejní hlídky v kraji a sousedních okresech, aby co nejrychleji osobní vozidlo a jeho posádku vypátrali. „Obrátili jsme se okamžitě s naléhavou výzvou k veřejnosti o pomoc při pátrání po voze a jeho posádce cestou zveřejnění na twitteru a zveřejněním ve sdělovacích prostředcích. Veřejnost jsme varovali, aby se v žádném případě nikdo nesnažil vozidlo nějak zastavovat a posádku vozidla zadržovat. Vzhledem k použití zbraně na místě činu bylo pravděpodobné, že pachatelé mohou být stále ozbrojení,“ dodala tisková mluvčí.

Kriminalistům se podařilo kolem šestnácté hodiny podezřelé vozidlo bez registračních značek vypátrat odstavené u domu v malé obci na Žďársku. „ „Policisté na místo k provedení zákroku přizvali zásahovou jednotku Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Policisté ze zásahové jednotky zadrželi v domě, za kterým bylo odstavené hledané vozidlo, dvě osoby a převezli je do policejní cely. Osobní vozidlo jsme zajistili k jeho důkladnému ohledání. V objektu byla provedena důkladná domovní prohlídka. Kriminalistům se další šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži a všechny se podařilo zadržet,“ doplnila Dana Čírtková.

Trojice pachatelů je podle informací policistů podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Další okolnosti celého případu jsou předmětem policejního prověřování. Stejně tak kriminalisté prověřují, zdali trojice pachatelů nemá na svědomí další trestnou činnost.

„Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina děkují všem novinářům za korektní a věcné informování a za velmi rychlé zveřejnění výzvy k hledanému vozidlu a jeho posádce. Veřejnosti děkujeme za všechny poznatky, které nám lidé sdělovali na linku 158 s cílem co nejdříve hledané vozidlo vypátrat. Velice si spolupráce a pomoci veřejnosti vážíme,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter