Kradl v době nouzového stavu, hrozí mu osmiletý trest – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Kradl v době nouzového stavu, hrozí mu osmiletý trest

/
/
/
720 ZobrazeníPolicisté na Pelhřimovsku řeší případ krádeže v obchodě se škodou za více než dvacet tisíc korun, který způsobil pachatel v době vyhlášení nouzového stavu, nyní muži hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

„V úterý 17. března po třetí hodině odpoledne odcizil pětatřicetiletý muž v pelhřimovské prodejně s drogistickým zbožím téměř třicet kusů parfémů různých druhů a sluneční brýle. Zboží schoval pod oblečení a z prodejny odešel, aniž by zaplatil. Krádež ale nezůstala bez povšimnutí a přivoláni byli policisté. Získali popis podezřelého, vyjeli ihned na místo a začali po něm v lokalitě pátrat. Muže se jim v krátké době podařilo dopadnout na ulici U Splavu, měl u sebe i odcizené zboží. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,58 promile alkoholu. Jednalo se o cizince, kterého policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté navíc zjistili, že muž ve stejný den odcizil v jiné pelhřimovské prodejně před jedenáctou hodinou dopoledne ještě parfém v hodnotě jeden tisíc korun. „Zboží v tomto případě vyndal z krabičky, kterou na místě zanechal, a z místa bez zaplacení odešel. Odcizené zboží policisté zajistili a následně si ho převezmou oprávnění zástupci obchodů,“ dodal tisková mluvčí.
Po vystřízlivění putoval muž na oddělení policie. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Pětatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže,“ doplnil Luboš Jakoubek, zástupce ředitele územního odboru. Obviněný muž byl v minulosti už soudně trestán, za majetkovou trestnou činnost byl odsouzen vloni v létě. Krádeže se dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu nakažlivé nemoci, která vážně ohrožuje život nebo zdraví lidí, což je obzvláště přitěžující okolnost.

„Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal zástupce ředitele pelhřimovského územního odboru.

  • Facebook
  • Twitter