Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Týden hokeje opět na zimním stadionu v Pěšinkách ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
984 ZobrazeníV pondělí 20. ledna se od 16.00 ve sportovním zařízení Pěšinky ve Světlé nad Sázavou uskutečnil další ročník náborové akce pod názvem Pojď hrát hokej.

Akce je určená hlavně pro ty nejmenší bruslaře, kteří by si rádi vyzkoušeli, jaké to je být alespoň na chvíli hokejistou. Vybrat ten správný sport pro děti není v dnešní době vůbec jednoduché. Na rodiče ze všech stran vyskakují různé letáky a plakáty, že právě fotbal nebo hokej je to nejlepší. Tak ať si nakonec děti vyzkouší, co je bude nejvíc bavit. A právě od toho byla i pondělní akce ve Světlé.
Celé odpoledne probíhá pod záštitou Českého svazu ledního hokeje v rámci celorepublikového projektu Týden hokeje a přilákala do Pěšinek patnáctku malých hokejistů a hokejistek. Po nutné registraci u stolku, kde na zájemce čekala dvojice usměvavých slečen děti absolvovaly zábavné hry na suchu, zatímco pro rodiče byla připravená krátká prezentace o akci Týden hokeje a o podpoře hokejové mládeže ze strany svazu a klubu.

Kdo si sebou nepřinesl vlastní výbavu, mohl si nutné věci zapůjčit přímo na zimním stadionu a vyrazit rovnou na ledovou plochu. K zapůjčení bylo vše od bruslí přes chrániče až po přilbu. Po krátkém seznámení s ledem děti absolvovaly spoustu her plné zábavy, při kterých si osvojovaly základní bruslařské a hokejové dovednosti. Souběžně na druhé straně plochy probíhal ukázkový trénink nejmladší přípravky HC Světlá nad Sázavou. Takže si rodiče mohli prohlédnout, nejen co jejich děti dokážou, ale také si rovnou udělat představu, co je případně čeká, pokud se pustí do hraní hokeje.

Na konci celého tréninku následovalo společné focení všech dětí a trenérů. Poté byl program na ledě ukončen, a kdo měl ještě zájem, mohl si prohlédnout zázemí zimního stadionu. Třeba se právě dnes ve Světlé nad Sázavou rozhodl nový Jaromír Jágr zahájit svou kariéru.

  • Facebook
  • Twitter