Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tříkrálová sbírka je na Havlíčkobrodsku a Humpolecku u konce, sčítají se dary z více než 460 pokladniček

/
/
/
667 ZobrazeníTři králové dokoledovali a v ulicích a městech na Havlíčkobrodsku a Humpolecku už je potkat nemůžete. Všech více než 460 tříkrálových skupinek za Oblastní charitu Havlíčkův Brod navštívilo desítky domácností.

Lidem dobré vůle tři králové požehnali, popřáli krásný nový rok, na dveřích zanechali K+M+B a byli vděční za jakýkoliv příspěvek ve 20. ročníku Tříkrálové sbírky.
„Aktuálně počítáme. Máme rozpečetěných 66,5 % pokladniček, které ukrývaly 1 802 116 korun,“ informovala ředitelka havlíčkobrodské charity Kateřina Svobodová s tím, že finální výši výtěžku budou znát v závěru příštího týdne.
„Lidé byli často velmi milí, někteří s koledníky počítali, vyhlíželi je a dokonce pro ně měli připraveného něco dobrého na zub. I malý příspěvek je velkým darem a my si pomoci všech lidí dobré vůle velmi vážíme. Celých 65 % z výtěžku Tříkrálové sbírky využijeme na podporu služeb naší charity, prostřednictvím kterých pomáháme lidem v nepříznivé životní situaci,“ připomněla a zároveň poděkovala zástupkyně ředitele Oblastní charity Havlíčkův Brod Markéta Jedličková, která se do sbírky zapojila a v rámci Tříkrálové ředitelské koledy se v pondělí 6. ledna proměnila v jednoho ze tří králů.
Průběžné výsledky sbírky můžete sledovat na tzv. teploměru – na úvodní webové stránce. Výtěžek mimo jiného půjde na nákup zdravotnického vybavení pro terénní službu Domácí hospicové péče při Oblastní charitě Havlíčkův Brod.

Více o Tříkrálové sbírce
Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR celostátně od roku 2001. Je největší sbírkovou a dobrovolnickou akcí v České republice. Koledující skupinky tří králů jste mohli na Vysočině potkávat od 4. do 12. ledna, kdy putovaly od domu k domu a přinášely lidem radostné poselství Vánoc o narození Jezulátka a přitom prosily o dar na pomoc potřebným v nouzi. Koledníci charity vybírali finanční příspěvky do úředně zapečetěné kasičky s charitním logem a obdarovávali dárce drobnou pozorností – cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky byl vždy vybaven průkazem. Výtěžek sbírky je určený na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Celých 95 % z vašeho daru putuje na přímou pomoc.

  • Facebook
  • Twitter