Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tři řidiči ve středu na silnicích Vysočiny pod vlivem drog

/
/
/
613 ZobrazeníVe středu 7. srpna zastavili policisté na silnicích Vysočiny hned tři řidiče pod vlivem omamných látek, kteří tak ohrožovali další účastníky silničního provozu. Jeden z nich přišel o řidičský průkaz, další čekají na výsledky znaleckého zkoumání.

Kolem jedenácté hodiny dopolední v Riegrově ulici v Jihlavě kontrolovali jihlavští policisté vůz Škoda Rapid, jehož řidičem byl jednačtyřicetiletý muž z Jihlavska. „Test na drogy pozitivní na amfetamin/metamfetamin a kokain. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologickému materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali,“ popsal policejní mluvčí Martin Hron.

Okolo půl šesté odpolední kontrolovali jihlavští policisté auto, jehož pětadvacetiletý řidič z Jihlavska byl pod vlivem drog. „Osobní auto Audi A4 zastavila policejní hlídka v Havlíčkově ulici v Jihlavě. Test na drogy byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali a vše zadokumentovali,“ dodal Martin Hron.

Stejně jako v prvním případě teprve výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie ukáže, zda se bude muž zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

Také na Třebíčsku zaznamenali policisté řidiče pod vlivem drog. „O řidičský průkaz přišel dvaatřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Bora, kterého okolo půl dvanácté večer ve Vaňkově ulici v Třebíči zastavila policejní hlídka. Policisté u muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin a marihuanu. Dechová zkouška u něho byla negativní,“ uzavřel tiskový mluvčí s tím, že policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  • Facebook
  • Twitter