Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčské muzeum zve milovníky historie za Valdštejny

/
/
/
630 ZobrazeníTřebíčské muzeum připravuje několikátým rokem tradiční cyklus pro rodiny s dětmi Do muzea za…, za exponátem z muzejních sbírek, expozic. V minulých letech se zájemci mohli seznámit s exponáty, jako je samurajská zbroj, koutní hrnec, poštolka obecná, figurka čerta z betlému Eduarda Charváta, zlomený meč z dob husitských válek, panenka habešánek, sklenička třebíčské ZONky, vltavín, benediktin, sukně Tahiťanky, valdštejnský erb, Malý čtenářem a pěnovka.

V minulosti se mohli zájemci vydat za barvami přírody nebo za autíčkem z výstavy Majklova autíčka. Na dřevěném sloupu na nádvoří se mohou milovníci historie dočíst o rodu Valdštejnů, seznámit se s životem posledních majitelů, zjistit, co je bavilo, čím se zabývali, jaké měli přátelé a mnoho dalšího. Za okny muzea jsou pak k vidění dva portréty z expozice Valdštejnové na Třebíči. Jedná se o vyobrazení posledního majitel panství Emanuela Valdštejna a jeho ženy Adrieny rozené Tůmové.

  • Facebook
  • Twitter