Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tradiční tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany, nově s platebními terminály

/
/
/
1087 ZobrazeníTradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany. Nejinak tomu bylo v roce 2019, kdy v pátek 4. ledna přišli v oblecích tří králů za zdejšími energetiky ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci charitních stacionářů.

Nově však přinesli kromě pokladniček na klasická platidla také platební terminály pro zájemce o bezhotovostní příspěvek. Kromě štědrých darů od zaměstnanců dostali koledníci i chutný oběd v dukovanské závodní jídelně.

Letos byla nově zařazena možnost bezhotovostního příspěvku při Tříkrálové sbírce v Jaderné elektrárně Dukovany

V čase oběda se zaměstnanci elektrárny potkali s koledníky v hale před jídelnou. Za zvuku kytar, tamburín a zpěvu koled se tak připojili k celostátní sbírce na pomoc potřebným. „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám,“ srdečně a s úsměvem prozpěvovali koledníci. Po dvou hodinách koledování byly dvě pokladničky nadité penězi. „Děkujeme za štědré dary zaměstnancům elektrárny Dukovany nejen při této sbírce a také děkuji za dlouhodobou trvalou podporu zaměstnavateli, firmě ČEZ,“ říká ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.

 

Ani král Baltazar nemůže obejít bezpečnostní procedury v jaderné elektrárně, je třeba provést biometrii ruky.

 

 

Od 1. do 14. ledna pořádá Charita Česká republika devatenáctý ročník Tříkrálové sbírky. Oblastní charita Třebíč zapečetila pro tuto akci 514 pokladniček a zapojí do sbírky ve městech i na venkově opět přes tisíc koledníků. V obcích v okolí elektrárny Dukovany se také tradičně konají tříkrálové sbírky i koncerty.

Velký Tříkrálový průvod například projde v sobotu 5. ledna městem Náměšť nad Oslavou, v nedaleké Valči se zase uskuteční v neděli 6. ledna Tříkrálový koncert. Ve stejný den vyrazí turisté na Tříkrálovou vycházku k rozhledně Babylon. Speciální Tříkrálová plavba na Dalešické přehradě se uskuteční o týden později, v neděli 13. ledna. Ve 13.00 odpluje loď Horácko se speciální královskou posádkou z přístaviště v Kramolíně.

 

  • Facebook
  • Twitter