Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tříkrálovou sbírku 2019 v Havlíčkově Brodě

/
/
/
861 ZobrazeníNávštěvníci centra Havlíčkova Brodu mohli v pátek 4. ledna potkat tři krále, kteří tu zahájili Tříkrálovou sbírku 2019 v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod.

Tentokrát v obchodech a firmách, organizacích a institucích rozdávali tříkrálovské požehnání zástupci havlíčkobrodského Spolku Epigram – Vít Vodrážka, Michaela Krpálková a Lumír Mach. S kytarou a chrastítky v rukách a s písní na rtech nezapomněli navštívit ani tamní radnici, kde je přivítali radní v čele se starostou Havlíčkova Brodu Janem Teclem. A jak už bývá zvykem, tři krále zastavovali i lidé v ulicích, kteří chtěli také přispět do zapečetěné kasičky na pomoc lidem v nouzi z regionu.

Tři králové na havlíčkobrodské radnici

Hlavní koledování na Havlíčkobrodsku, Humpolecku a Polensku je v plánu na víkend sobotu 5.neděli 6. ledna. S organizací a realizací Tříkrálové sbírky v tomto regionu každoročně pomáhá kolem patnácti set dobrovolníků.

Oblastní charita Havlíčkův Brod výtěžek z Tříkrálové sbírky 2019 využije pro nákup devítimístného vozidla pro každodenní svážení klientů s postižením do Sociálně terapeutické dílny. Zároveň peníze použije také na rozvoj takzvané charitní záchranné sítě. Tento projekt plánuje v koordinaci s dalšími charitami na Vysočině. Lidem, kteří jsou v tíživé životní situaci a dostupné služby jim neumí pomoci, bude moci poskytnout například potraviny, hygienu, ošacení nebo vybavení domácnosti s tím, že materiální pomoc vždy doplní odborným poradenstvím a podporou v řešení jejich problémů.

Tři králové v krajské knihovně

Celkem pětadevadesát procent z výtěžku Tříkrálové sbírky putuje na přímou pomoc lidem v nouzi, z toho se pětašedesát procent vybrané částky vrací přímo Oblastní charitě Havlíčkův Brod, patnáct procent využívá na pomoc Diecézní katolická charita Hradec Králové, deset procent pomáhá v zahraničí a pět procent přispívá na podporu celostátních projektů. Zbylých pět procent tvoří náklady spojené se sbírkou.

  • Facebook
  • Twitter