Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tradiční Světelské farmářské trhy lákají stále více lidí

/
/
/
952 ZobrazeníVe Světlé nad Sázavou se farmářským trhům daří velmi dobře, dokládá to i poslední akce ve čtvrtek 17. října. Trhovci na světelské náměstí přijíždějí v pravidelných intervalech na jaře a na podzim.

Své místo si tu našlo více jak dvacet stánkařů s nejrůznější nabídkou. Jedná se o prodejce pravého českého česneku. Pěstitelé květin, kdy na jaře přivážejí sadbu a s podzimem zase dekorace a hřbitovní věnce. Velkou oblibu tu mají také mléčné výrobky ze Slovenska, místní uzeniny a pekařství. Své o tom vypovídá i fronta u stánku s koláčky.
„Já jdu pokaždé už s jasným cílem, tyhle koláčky prostě nemají konkurenci,“ vysvětluje paní Mašková s plnou taškou dobrot. „Já si jich vezmu tedy také deset,“ přidává se další nakupující u stejného stánku. Pro ty, kteří tu nejsou kvůli vyhlášeným pochoutkám, je v nabídce také plno pletených košíků a různých dřevěných výrobků. A v neposlední řadě vyhledávaný obchod s dětským oblečením. Pokud si nevyberete na místě, tak vám majitelka dokáže oblečení upravit, nebo případně ušít přímo na míru.
Novinkou pro tyto trhy byl stánek Ryba na talíř, kde bylo možné nejen nakoupit, ale hlavně ochutnat. Pro zájemce tu bylo možnost nahlédnout pod pokličku a zjistit několik zajímavých receptů. Kdo si nestihl nakoupit, bude mít letos ještě poslední možnost, další farmářské trhy budou ve Světlé nad Sázavou ve čtvrtek 14. listopadu.

  • Facebook
  • Twitter