Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

To nejlepší ze sklářského umění bylo k vidění na zámku ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
954 ZobrazeníOd 3. do 5. června probíhalo ve Světlé nad Sázavou sympozium broušení skla, sešli se tu ti nejlepší skláři, kteří měli možnost předvést, co dokážou a jejich výtvory mohli pak návštěvníci obdivovat během sklářského dne, který se konal tuto sobotu na zámku.

Samotné nádvoří zámku se proměnilo v malé tržiště, kde bylo možné zakoupit nejrůznější druhy skleněných drobností. Od šperků, přes dárkové předměty až po klasické skleničky. Pro ty, kteří si ale raději vytvářejí něco podle svých představ, tu byl stánek, kde si mohly děti, ale i dospělí namalovat cokoliv na skleněné destičky. Největší úspěch měl ale bezesporu stánek Václava Šrytra, mistra kuliče a rytce, který na svém brusičském stroji učil možné budoucí skláře. Každý, kdo měl zájem a chuť, si tak mohl vyzkoušet, jak těžké je vybrousit například malou kytičku.
Součástí sklářského dne je také výstava výrobků, které skláři dokázali během sympozia vytvořit, mezi nimi je také více jak metrák vážící skleněný páv, kterého vytvořil Václav Šrytr. Na otázku, jak dlouho trvala jeho výroba, odpovídá výtvarník s úsměvem, že prý se to nedá snad radši ani počítat, na menších věcech, jako je například znak města, který je v kanceláři starosty pracoval zhruba čtrnáct dní.

  • Facebook
  • Twitter