Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Světlá nad Sázavou má už také svůj vánoční strom

/
/
/
1456 ZobrazeníProstranství mezi radnicí a budovou kostela ve Světlé nad Sázavou každoročně na čas adventu zaplňuje vánoční strom. Ani letos to nebude jinak.

Pracovníci technických služeb společně s městskou policií už od brzkého rána měli v pondělí 25. listopadu uzavřený prostor před kostelem, kde musel zaparkovat jeřáb a nákladní vůz s čerstvě uříznutým stromem. Letos si tento vánoční krasavec moc dlouhou jízdu neužil, protože původně rostl v blízkosti světelské akademie, což bylo vlastně přes jednu křižovatku.
Strom starý 28 let a vážící více jak tři tuny museli pracovníci TBS ještě o něco zkrátit. „Původně měl o dva metry víc, teď má už výšku jako každoročně, jedenáct metrů. Zkrátit se musí, abych se na nad něj dostal v plošině, která je do třinácti metrů,“ vysvětluje jeden z pracovníků TBS pan Šrytr. Strom, který každoročně zdobí náměstí, lidí nabízejí už dobu dopředu. Poté se rozhodne který je pro vánoční účely ten nejvhodnější. „Letos je dost široký, to nevím, jak se kolem něho vejdeme při zdobení,“ dodává další pracovník TBS. Spodní část stromu se musí ještě upravit, aby se vešel do stojanu, který je zabudovaný v zemi. Pracovníci technických služeb tak za pomoci motorové pily upravují kmen, dokud nezapadne přesně, jak má. Pak už zbývá jen uchycení k budově radnice a je hotovo.
Poslední, co se musí ještě připravit, je světelná výzdoba. „Letos to bude opět překvapení, máme úplně nové osvětlení, tak uvidíme, jak to bude vypadat,“ dodává pan Šrytr, který se každoročně stará o vánoční osvětlení celého náměstí.


A kdy můžete vidět první rozsvícení vánočního stromu? Na akci nazvanou Mikulášský den 5. prosince od 18.00. Rozsvítit strom přijde dětem pomoci i Mikuláš.

  • Facebook
  • Twitter