Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Listopadová Sbírka potravin ve Žďáře vážila 1 225 kg

/
/
/
866 ZobrazeníKlienty Charitní záchranné sítě, která spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, bylo možné podpořit v sobotu 23. listopadu nákupem potravin a drogerie v prostorách Hypermarketu Albert ve Strojírenské ulici.

Zájem o tuto sbírku postupně roste, o čemž svědčí i rostoucí výtěžek. Zatímco v květnu lidé darovali 980 kg, v listopadu je to o 245 kg více. Tentokrát pracovníci Charity převezli do skladovacích prostor, odkud bude zboží postupně během prosince distribuováno potřebným, 62 banánových krabic. Velkou pomocí byli pracovníkům žďárské Charity i členové fotbalového klubu FC Žďár nad Sázavou, kteří se po celý den při organizaci sbírky střídali.
„Ráda bych poděkovala především Radimovi Chmelíčkovi z fotbalového klubu za skvěle zorganizovaný tým dobrovolníků z řad hráčů i trenérů. Přála bych si, aby jejich počin šel příkladem ostatním klubům. Při děkování nemohu opomenout ani příjemnou profesionální spolupráci se zaměstnanci Hypermarketu Albert. Dobrovolníkům a pracovníkům bylo připravené drobné občerstvení a možnost využití zázemí prodejny,“ shrnuje nadšeně sobotní den strávený v prostorách Hypermarketu Albert, koordinátorka Sbírky potravin Michaela Kuchtová.

A jak Sbírku potravin přijala veřejnost?
„Během sbírky jsme se setkali s mnoha různými reakcemi. Potěšila mě například paní, která darovala jedné skupině dobrovolníků čokoládový pamlsek jako poděkování za to, že se kluci této akci věnují. Je pravda, že taková pomoc není samozřejmostí a je třeba si jí vážit a podporovat už od mládí,“ doplňuje Michaela Kuchtová.
Získanou pomoc budou pracovníci Charity distribuovat klientům Charitní záchranné sítě, kteří žijí v nouzi a nemají prostředky na zajištění základních životních potřeb. Jde především o matky s dětmi, seniory, osoby se se zdravotním postižením a lidi bez domova. Zejména před vánočními svátky jim darované zboží přijde při mnohdy velmi napjatém rozpočtu vhod.
„Máme velikou radost, když vidíme výsledek Sbírky potravin, kterým můžeme pomoci našim klientům. Hezké bylo vidět rodiny s dětmi i jednotlivce, z nichž mnozí přišli jen proto, aby nás podpořili. Do nákupů se zapojili i pracovníci Oblastní charity. Děkujeme všem, kteří se zapojili. Moc si toho vážíme,“ vzkazuje závěrem všem dárcům Jana Kincová Křížková, koordinátorka Charitní záchranné sítě.
Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank a Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje jako její partner.

Foto: Zbyněk Čech

  • Facebook
  • Twitter