Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Studenti havlíčkobrodské stavební školy se účastní mezinárodních projektů

/
/
/
570 ZobrazeníStudenti havlíčkobrodské stavební školy se pravidelně zapojují do mezinárodních aktivit a spolupracují se svými vrstevníky z Evropy. V současnosti v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ pracují se německými partnery na projektu Wind of change, jehož náplní je realizace osvětleného parkoviště na kola v areálu partnerských škol v Havlíčkově Brodě a v německém Geldernu.

„Téma jsme si vybrali kvůli podpoře zájmu žáků o životní prostředí, konkrétně o problematiku využití alternativních zdrojů energie, konkrétně větrné elektrárny. Současně může úzká spolupráce české a německé školy přispět k pochopení národnostních rozdílů. Žáci pracují s 3D tiskárnou a v rámci projektu rozvíjejí svou samostatnost a odpovědnost,“ vysvětluje Eva Kohoutová, vedoucí projektu na havlíčkobrodské stavební škole.
Projekt, který odstartoval 1. září loňského roku, by měl vyvrcholit na konci srpna příštího roku. Během té doby zavítají dvakrát žáci z Havlíčkova Brodu do Geldern a stejně tak se podívají němečtí žáci do Havlíčkova Brodu.
Havlíčkobrodští studenti byli u německých partnerů vloni listopadu, kdy společně plánovali průběh projektu. Dvanáctka německých studentů se na Vysočinu poprvé podívala letos v dubnu. Společně se zdejšími studenty si rozdělili práci v rámci projektu. „Stavební návrhy vytváří naši žáci a zdroj energie z větrné elektrárny řeší žáci z německé partnerské školy. Náplní této mobility byla tedy výměna řady podnětů a diskuse nad problémy souvisejícími s realizací parkoviště. V rámci návštěvy měli němečtí žáci možnost prohlédnout si školu, město a zavítali také na prohlídku hradu v Lipnici nad Sázavou. Jeden den strávili v Praze, kde mimo jiné navštívili Fakultu architektury ČVUT,“ dodal Vít Wassebauer, který dohlíží na stavební část projektu.

Během setkávání zbývá studentům čas i na návštěvy zajímavých míst, němečtí studenti zavítali do lomů pod Lipnicí nad Sázavou

Na havlíčkobrodské škole se studenti věnují mezinárodním aktivitám pravidelně. V současnosti se studenti prvního ročníku oboru technické lyceum zapojili do česko-rakouského projektu, který vyvrcholí Regionshow a dolnorakouském Hollabrunnu a zúčastní se ho i osobnosti z Havlíčkobrodska, mimo jiné spisovatelka Markéta Hejkalová.

  • Facebook
  • Twitter