Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Silvestr byl na Vysočině relativně klidný

/
/
/
647 ZobrazeníPolicisté na Vysočině během posledního dne rok 2021 řešili na 120 nejrůznějších oznámení v souvislosti s přelomem roku. Nejvíc práce měli od šesté hodiny večerní do půl šesté ráno, kdy přijali na osmdesát tísňových hovorů.

Policisté do páteční osmnácté hodiny vyjížděli k osmi dopravním nehodám, při jedné z nich se jedna osoba lehce zranila. „Od šesté hodiny večer už policistům nikdo havárii nehlásil,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Do půlnoci policisté zaznamenali dva nezletilé pod vlivem alkoholu. „Na Havlíčkobrodsku po půl deváté večer transportovala zdravotnická záchranná služba do nemocnice šestnáctiletého chlapce z důvodu intoxikace alkoholem. Kolem půl desáté večer přijali policisté oznámení o třináctiletém chlapci, který na Třebíčsku upadl, zranil se a byl také pod vlivem alkoholu. Chlapce převezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. Zjišťování skutečnosti, kde chlapci k alkoholu přišli, je předmětem dalšího šetření,“ dodala tisková mluvčí.

Posádky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina vyjížděly poslední den v roce podobně jako rok předtím v menší míře než letech v předchozích. „Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina uskutečnili o silvestrovské noci celkem 52 výjezdů. V porovnání s loňským rokem je to asi o třetinu více, nicméně i tak byly letošní oslavy příchodu nového roku výrazně klidnější, než v předchozích letech. Zvýšil se také počet ošetřených
pacientů z loňských 34 na letošních 47.
V přímé souvislosti se silvestrovskými oslavami jsme ošetřili celkem 17 pacientů. Nejčastěji se jednalo o osoby mladšího věku, pět z nich se zranilo následkem pádu, čtyři osoby skončily v péči zdravotníků po fyzickém napadení a sedm pacientů bylo nutné transportovat do nemocnice s intoxikací alkoholem. Pouze jeden člověk se zranil v důsledku manipulace s pyrotechnikou. S poraněním oka byl převezen do zdravotnického zařízení. Žádné z uvedených zranění naštěstí nebylo život ohrožující,“ doplnil silvestrovský výčet Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Fotoreportáž z prvních minut nového roku v Bystřici nad Pernštejnem, foto: Michal Mašek

  • Facebook
  • Twitter