Silný vítr působí na Vysočině problémy, hasiči zasahují | Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Silný vítr působí na Vysočině problémy, hasiči zasahují

/
/
/
589 ZobrazeníOd půlnoci ve čtvrtek 4. dubna mají hasiči na Vysočině díky silnému větru plné ruce práce do šesté hodiny podvečerní vyjížděli k více než 124 událostem. Silný vítr láme stromy, ale také rozfoukává v lesích ohniště po pálení klestu.

V průběhu dne odstraňovali hasiči popadané stromy ze silnic na více než sedmi desítkách místech. Nejvíce zásahů mají za sebou hasiči na Žďársku. Popadané stromy odstraňovali například u Heřmanova, Meziříčka, Divišova, Jindřichova, Chroustova nebo Dobré Vody.

„Popadané stromy odpoledne také zastavily provoz na 127. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. V několika případech hasiči vyjížděli k uvolněným nebo strženým plechům z budov nebo ke stromům, které padly na dráty elektrického vedení.

Od rána evidujeme také vysoký počet požárů v přírodním prostředí. Hoří zejména lesní porosty a hrabanka. Nejvíce požárů je opět na Žďársku, kde hasiči hasili či stále hasí 14 požárů v lesích. Vysoký počet požárů je také na Pelhřimovsku 11, Jihlavsku 9 a Havlíčkobrodsku 7. Všechny požáry v lesích budou mít s největší pravděpodobností stejnou příčinu, a to nedostatečně uhašená ohniště po pálení klestu. Majetkové škody se teprve sčítají.

V 15.12 hod zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou u pádu stromu na osobní vůz na silnici u Okarce na Třebíčsku, při nehodě se zranil řidič vozidla,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

  • Facebook
  • Twitter