Web Jihlava.cz je nejlepší v republice – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Web Jihlava.cz je nejlepší v republice

/
/
/
396 ZobrazeníPo vítězství v krajském kole jihlavský web získal dvě ceny i v celostátní soutěži. Web Jihlava.cz se umístil na prvním místě příčce v kategorii nejlepší webové stránky města a také získal Zvláštní cenu Jana Slavického za nejlépe zvládnuté povinné informace.

„Responzivní design webu umožňuje plnohodnotné zobrazování a funkčnost na různých zařízeních ať na různě velkých monitorech počítačů a notebooků, tak na tabletech či mobilních telefonech,“ sdělil vedoucí odboru informatiky Vladimír Křivánek.

Výsledky 21. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a služby města a obcí byly slavnostně vyhlášeny na začátku dubna v Hradci Králové. Jihlava své prvenství uhájila například před webovými stránkami Prahy 12, Karlovými Vary, Nymburkem či Hradcem Králové. Cenu převzal náměstek primátorky pro oblast informatiky Jaromír Kalina a vedoucí odboru informatiky Vladimír Křivánek.

„Ocenění patří zejména pracovníkům odboru informatiky, kteří dokáží vytvořit přívětivé online služby a neustále je zdokonalovat. Úřad se tak krůček po krůčku přibližuje Jihlavanům,“ sdělil náměstek primátorky pro oblast informatiky Jaromír Kalina.

Zlatý erb

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá nejen v detailním srovnání webů měst a obcí či v motivaci o dosažení co nejlepšího výsledku, ale jejich webmasterům a provozovatelům poskytuje často nový pohled na podobu a úlohu webových stránek i užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.

„Hlavní důraz již není kladen na uspořádání webu. Tam už na základě sdílených dobrých praxí málo co překvapí. Lze hovořit až o jakési standardizaci obecních webů, protože hlavní komerční redakční nástroje mají rozložení webů velmi podobné. Hlavní důraz je kladen na obsah a aktuálnost webu, na jeho užitečnost pro návštěvníky stránek,“ uvádí na webu Zlatého erbu Tomáš Holenda, předseda poroty pro hodnocení celostátního kola Zlatého erbu.

  • Facebook
  • Twitter