Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šachisté Vysočiny na Táborské věži 2019

/
/
/
704 Zobrazení



Tradičně v pátek 27. prosince v prostorách Jihočeské univerzity Tábor vládly šachy, konal se zde 62. ročník šachového turnaje Táborská věž 2019 – memoriál JUDr. Václava Rajlicha.

Hrály se tři turnaje: hlavní pro dospělé a dorostence (2003-2001) a dva doprovodné (nar. 2004-2007 a 2008 a mladší). Těchto turnajů se zúčastnili i talentovaní šachisté z Vysočiny, TJ Spartak Pelhřimov (4), DDM Pelhřimov (3), Gambit Jihlava (4), TJ Jiskra Havlíčkův Brod (2), TJ Jiskra Humpolec (2), ŠK Světlá nad Sázavou (1) a vedli si velmi dobře.
A) Turnaj dospělých a dorostu – celkem 77 hráčů
Sedm kol s tempem 2 x 20 min.+5 sek./tah

  1. Borkovec Milan, QCC České Budějovice, 6b
  2. Vybíral Zdeněk, QCC České Budějovice, 6b
  3. Žilavý Jan, Sokol Tábor, 6b

Nejlepší dorostenci

  1. Zeman Matyáš, Moravská Slavia Brno, 5,5 b, celkové 4.místo
  2. Hák David, ŠACHklub Tábor, 5 b, celkové 7. místo
  3. Zedníček Filip, ŠK Světlá nad Sázavou, 5 b, celkové 9. místo 4,5 bodu uhrál Pavlíček Robert z TJ Jiskra Humpolec (15. místo) a Vyhnálek Jan z TJ Spartak Pelhřimov (16. místo). O půl bodu méně, 4 body vybojoval Vondra Aleš z Gambit Jihlava (28. místo) a polovinu možných bodů Holata Miroslav z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Výsledky

B) Mladší kategorie – 18 hráčů
Sedm kol a stejné tempo jako u hlavního turnaje

  1. Bárta David, Šachová akademie VŠTE, z.s., 6b
  2. Ecler Matěj, TJ Spartak Pelhřimov, 5,5 b. a zároveň druhé místo v kategorii 2004-2005
  3. Garabik Marek, Šachová akademie VŠTE, z.s., 5 b

Polovinu možných bodů (3,5 b.) uhrál Rybáček Martin z Gambitu Jihlava.

Výsledky

C) Nejmladší kategorie – 23 hráčů
Devět kol, 2 x 20 min. pro každého hráče

  1. Rybáčková Lucie, Gambit Jihlava, 8b. a zároveň první místo v kategorii 2008-2009
  2. Jaroš Michal, ŠACHklub Tábor, 6,5 b.
  3. Karafiát Vojtěch, ŠK Duras BVK, 6,5 b.
  4. Vondra Filip, Gambit Jihlava, 6b. a zároveň 3. místo v kategorii 2008-2009
  5. Policar Martin, TJ Spartak Pelhřimov, 6 b. a zároveň 2. místo v kategorii 2010 a mladší

Dařilo se i nováčkovi na turnaji Filipu Jírů, ZŠ Krásovy domky Pelhřimov, 4x vyhrál a obsadil 14. místo.

Výsledky

  • Facebook
  • Twitter