Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rybova mše vánoční v Bohdanči

/
/
/
1568 ZobrazeníSobotní odpoledne 28. prosince bylo v Bohdanči vyhrazeno pro vánoční hudbě. V chrámu Zvěstování Páně proběhl koncert České mše vánoční, Jakuba Jana Ryby.

Pavla Vančuru, držitele Ceny Thálie, který zpíval bas, sopranistky Janu Novákovou, Danu Dubovou, alt a Václava Polanského, který zpíval tenor, doprovodily Smíšené sbory Vysočiny, Tomáš Chudý varhany, Collegium chrámových hudebníků a vše měl pod taktovkou dirigent, František Šterbák.
Ve zcela zaplněném chrámu, kam přišlo více, jak sto návštěvníků, zahrál v závěru, varhaník Tomáš Chudý, vánoční hymnus, Narodil se Kristus Pán, který si s radostí všichni zazpívali.
Koncert, který přispěl k právě prožívané, sváteční době a vykouzlil úsměvy a radost ve tvářích všech návštěvníků, odcházejících domů s doznívajícími tóny, krásné vánoční hudby, a nejkrásnější vánoční Mše, Jakuba Jana Ryby, se po dvouleté pauze, konala díky spolupráci: Farnosti Bohdaneč a Obce Bohdaneč.

  • Facebook
  • Twitter